01.06.2024.

1. jūnijs – Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

 

1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, aicinot un atgādinot ikvienam rūpēties par savu un citu bērnu drošību, ļaujot katram bērnam justies labi – būt veselam, pasargātam, zinošam un novērtētam.

Vasaras brīvlaiku, saulainu laiku un atpūtu dabā gaida ikviens izglītojamais, tomēr, ja vasaras sezonā netiks ievēroti drošības pasākumi, tā var beigties ar smagām traumām un nelaimi visai ģimenei. Vecāku/aizbildņu pienākums ir uzraudzīt bērnu, veidot bērnam drošu vidi, kā arī iemācīt drošas uzvedības pamatus, taču katra paša pienākums ir sargāt sevi, izvērtēt savas zināšanas, spējas un riskus, kā arī rīkoties atbilstoši dažādās dzīves situācijās.

Lai izvairītos no iespējamajām nelaimēm un negadījumiem, aicinām iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra sagatavoto kontrolsarakstu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākiem , kas ietver būtiskākos drošības jautājumus vasarā. Aicinām vecākus laikus ar bērniem pārrunāt tēmas, kas saistītas ar drošību vasarā un pareizu rīcību ārkārtas situācijās, lai šovasar atpūta brīvā dabā būtu droša.

Tāpat SPKC ir sagatavojis pirmo digitāli šķirstāmo žurnālu vecākiem/aizbildņiem “Bērnam droša vasara” (klikšķiniet uz nosaukuma, lai to atvērtu), lai aktualizētu dažādus jautājumus par bērnu drošību vasarā.