15.05.2023.

15. maijs – Starptautiskā ģimenes diena

Ik gadu 15. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena, veicinot izpratni par jautājumiem, kas saistīti ar ģimeni, un vairojot zināšanas par sociālajiem, ekonomiskajiem un demogrāfiskajiem procesiem, kas ietekmē ģimenes visā pasaulē.
Ģimene ikkatram tās loceklim sniedz ne tikai beznosacījuma mīlestību, atbalstu un drošības sajūtu, bet arī ietekmē indivīda vispārējo veselību un labklājību. Kopā pavadītais laiks ģimenē var uzlabot psihisko un fizisko veselību, paaugstināt akadēmiskos sasniegumus un pašapziņu, palīdzēt apgūt veselīgus paradumus un novērst nevēlamu uzvedību, kā arī veicināt pielāgošanās spēju, noturības, konfliktu risināšanas un citu nākotnei nepieciešamo prasmju apguvi.
Digitālās tehnoloģijas un piekļuve internetam nozīmē jaunus, efektīvākus veidus, kā savstarpēji sazināties, gūt informāciju un veikt ikdienas uzdevumus. Taču, līdz ar tehnoloģiju attīstību, pieaug arī dažādi ar šo ierīču lietošanu saistītie veselības riski, kuri var negatīvi ietekmēt bērnu un jauniešu veselību – fizisko un psihoemocionālo veselību, miega kvalitāti un ilgumu u.c. Kopīgi pavadītais laiks ģimenē un ar ierīcēm nedalīta uzmanība bērniem veicina bērna attīstību un psihoemocionālo veselību.

Aicinām iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra sagatavotajiem materiāliem.
digitalizācija_vecakiem
Ieteikumi_daba