05.01.2016.

16.janvārī – BKUS ķirurga bezmaksas lekcija vecākiem „Vai mans bērns ir ortopēdiski vesels?”

Ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu vecākiem ir iespēja bez maksas apmeklēt semināru “Vai mans bērns ir ortopēdiski vesels?”, ko vadīs VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca” (BKUS) ķirurgs dr. Jānis Upenieks

Seminārs notiks šā gada 16.janvārī plkst. 10:00 – 14:00,  BKUS, Vienības gatvē 45. Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.

Seminārs tiek organizēts projekta “Vinnija Pūka skola” ietvaros, un arī šogad vecāki varēs apmeklēt BKUS mediķu vadītus seminārus par dažādām aktuālām bērnu slimībām un veselības veicināšanas jautājumiem.  Kā ierasts, vecākiem ir iespēja šos seminārus apmeklēt kopā ar bērniem.

Semināra programmā:pirmie-soli-kajas-pedas-gimene-laime-46563003

  • AUGOŠA BĒRNA KĀJA

(faktori, kas ietekmē bērna kāju un stājas attīstību jau kopš dzimšanas; iedzimtība un citi fizioloģiski procesi; gūžas locītavas un to attīstība; X un O veida kājiņas; kāju rotācija; sāpes ceļu locītavās; plakanā pēda un bērna apavi; greizā pēda un citas tēmas).

  • STĀJAS TRAUCĒJUMI UN MUGURAS PROBLĒMAS BĒRNIEM

(mugurkaula attīstība; stājas traucējumi un vingrojumi pareizai stājai; mīti un patiesība par skoliozi; sāpes mugurā bērniem un citas tēmas).

  • JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Bērniņam sperot pirmos soļus un sākot staigāt, augšanas procesā veidojas fizioloģiskas izmaiņas. Katram mazulim tās var atšķirties no tādiem faktoriem, kā, piemēram, iedzimtība, pareizs kāju balsts vai pilnvērtīgs uzturs un vitamīni. Katrs pēdas daļas strukturāls vai funkcionāls traucējums var ietekmēt visu ķermeni, īpaši balsta un kustību orgānu sistēmu, un ne velti mugurkaulu var dēvēt par cilvēka balstu visa mūža garumā. Tādēļ zināšanas un savlaicīga ārsta konsultācija var būt noteicošs faktors veselīgam bērna augšanas procesam un visai turpmākajai dzīvei.

Pēc bērniņa dzimšanas dzemdību nodaļā bērna apskati veic neonatalogs, savukārt bērnu ķirurga profilaktiskās apskates veiktas netiek. Konstatēt tādas problēmas, kā iedzimtas greizas pēdiņas, nepareizs kāju izvērsums vai citas ortopēdiskas problēmas, iespējams apskatēs pie ģimenes ārstiem, kuri var izrakstīt nosūtījumu pie speciālista. Liela atbildība gulstas arī tieši uz vecāku pleciem, kuriem jābūt vērīgiem un ikdienā jāpievērš uzmanība, vai ar bērniņu viss ir kārtībā, bet galvenais – nebaidīties uzdot jautājumus ārstam, jo, ja ārstēšana tiks uzsākta laikus, tā var dot labus rezultātus.

Vairāk par projektu un iepriekšējām nodarbībām uzzini ŠEIT – ww.veseligsridzinieks.lv/uzsakts-projekts-vinnija-puka-skola

Foto: www.bestfamilyguide.com; www.shutterstock.com