17.10.2014.

Aicina apmeklēt bezmaksas psihiatru konsultācijas Rīgā

Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kampaņas „Nenovērsies!” ietvaros iedzīvotājiem gan Rīgā, gan arī vairākās citās pilsētās Latvijā (Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Līvānos un Aizkrauklē) tiek piedāvāta iespēja apmeklēt bezmaksas konsultācijas pie privāti praktizējoša psihiatra.

Šāda iespēja tiek piedāvāta, lai mazinātu sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus pret psihisku saslimšanu un veicinātu vēršanos pēc specializētas palīdzības. SPKC aicina iedzīvotājus izmantot šo bezmaksas iespēju konsultēties ar kompetentiem speciālistiem, nebaidīties ieskatīties problēmām acīs un meklēt tām risinājumu.

Rīgā bezmaksas konsultāciju posms no norisināsies laikā no 10. līdz 14. novembrim. Šajā laikā konsultācijas sniegs psihiatrs Gints Polis (Rūpniecības iela 7, „ConsiliumMedicum”, tel. – 29417945) un psihiatre Krista Rage (K.Valdemāra iela 18 – 5a/1, tel. – 26464168).

!!! Lūdzam interesentus sazināties ar ārstu individuāli pa norādīto telefonu, lai vienotos par vizītes laiku. Tāpat interesentus lūdzam ņemt vērā, ka kampaņas ietvaros organizēto privāti praktizējošo psihiatru bezmaksas konsultāciju skaits ir ierobežots.

SPKC atgādina – konsultācijas iespējams saņemt arī pie valsts apmaksātiem psihiatriem, kuru kontaktinformāciju iespējams atrast kampaņas mājaslapas www.nenoversies.lv sadaļā „Palīdzība”. Savukārt informāciju par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem kopumā iespējams saņemt, zvanot darba dienās uz Nacionālā veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234.

Lai Latvijas iedzīvotājus informētu par psihisko saslimšanu pazīmēm, cēloņiem un sekām, ir izveidots viegli saprotams, informatīvs materiāls par psihisko veselību. Tas ikvienam ir pieejams vietnē www.nenoversies.lv.

Kampaņas „Nenovērsies!” mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību psihiskās veselības traucējumiem, palīdzēt atpazīt pirmos simptomus un mazināt sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus gan pret vēršanos pēc palīdzības psihisku traucējumu gadījumā, gan pret cilvēkiem, kas ar šiem traucējumiem slimo.

Informācijas avots – Slimību profilakses un kontroles centrs

Foto: www.lifehacker.com