26.10.2017.

Aicinām pieteikties Ēdiena gatavošanas meistarklasei “Kāposti”

Kāposti ir ļoti pieejami un populāri rudens dārzeņi. Jau ļoti sen kāposti ir bijuši neatņemama latviešu virtuves sastāvdaļa, tie tikuši pagatavoti visdažādākajos veidos un uzglabāti ziemā, lai ar vitamīnu devu to ēdājus nodrošinātu līdz pat pavasarim. Neskatoties uz to, ka kāposti ir plaši pieejami un salīdzinoši lēti, tie ir arī ļoti noderīgi veselībai. Kāpostu sastāvā ir B grupas vitamīni, C vitamīns, PP vitamīns (palielina asinsvadu izturību), K vitamīns, folijskābe, karotīns, biotīns, kalcijs, dzelzs, kālijs, magnijs, pienskābe (īpaši ieteicams uzņemt diabēta slimniekiem) un daudzi citi vitamīni, minerālvielas un aminoskābes. Kāposti nesatur taukus un satur ļoti maz kaloriju, tāpēc to ēšanā nav ierobežojumu arī cilvēkiem, kas vēlas notievēt vai saglabāt savu svaru. Kāpostos esošās šķiedrvielas uzlabo gremošanas sistēmas darbu, to ēšana arī stimulē imūnsistēmu un normalizē vielmaiņu, tādā veidā palīdzot uzlabot labsajūtu daudzu un dažādu slimību gadījumos.

Kāpostu izmantošanas iespējas ēst gatavošanā ir gandrīz neierobežotas. Kāpostus var ēst svaigā veidā, piemēram, salātos, kāpostus var sautēt, vārīt un cept. Kāposti ir iecienīts dārzenis veģetāriešiem, jo no tiem var pagatavos gardas kotletes un karbonādes. Kāpostus plaši izmanto zupās un visi latvieši ir labi pazīstami ar sautētiem kāpostiem, kuru pagatavošanas veidi ir daudz un dažādi.

Ja vēlies apgūt kādu jaunu recepti, kuras pagatavošanā jāizmanto kāposti, piesakies Veselīga uztura skolas Ēdiena gatavošanas meistarklasei “Kāposti”. Meistarklase notiks 4.novembrī, Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, Coffee Tower virtuvē, no plkst. 10:00 līdz 14:00. Meistarklases laikā iemācīsies pagatavot ne tikai jaunus ēdienus, bet varēsi saņemt arī atbildes uz jautājumiem par veselīgu pārtikas iegādi un veselīgu uzturu no meistarklases vadītājas – uztura speciālistes Gunas Bīlandes. Dalība meistarklasē bez maksas. Lai pieteiktos, sūti e-pasta vēstuli uz veseligsridzinieks@riga.lv, norādot savu vārdu un tālruņa numuru.

 

Foto: Shawn Campbell/Flickr