02.11.2017.

Aicinām vecākus apmeklēt lekcijas par bērnu fizisko veselību un attīstību

 

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Ilgtspējīgas Attīstības Fondu projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros organizē bezmaksas nodarbību ciklu vecākiem un bērniem  “Bērnu fiziskā veselība un attīstība”.

Nodarbību laikā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti stāstīs, kam laicīgi jāpievērš uzmanība dažādos bērna vecuma posmos, kā agrīni atpazīt stājas traucējumus, kā rīkoties, ja bērnam sāp un kā fiziskās aktivitātes veicina bērna attīstību.

Nodarbību ciklā būs iekļautas trīs nodarbības. Pirmā nodarbība jau 4.novembrī, tās tēma “Augšanas īpatnības bērniem. Kam jāpievērš uzmanība?”. Lekciju lasīs bērnu endokrinoloģe Iveta Dzīvīte-Krišāne. Šajā pašā dienā notiks arī nodarbība “Sāpes bērniem – mīti, fakti, patiesie iemesli”, kurā sāpju speciāliste Inese Allarda skaidros sāpju nozīmi un cēloņus, kā arī sniegs padomus, kā rīkoties, kad bērnam sāp. 7.novembra nodarbībās tiks aplūkota tēma “Bērnu skeleta attīstības īpatnības dažādos vecuma posmos. Kas jāzina katram vecākam par augoša bērna kājām?”, lekciju par šo tēmu lasīs ķirurgs Jānis Upenieks, sniegdams ieskatu augoša bērna anatomijā un stājas attīstītībā. Savukārt 9.novembra nodarbībā ķirurgs Jānis Upenieks lasīs lekciju par tēmu “Bērnu skeleta attīstības īpatnības dažādos vecuma posmos. Kā es varu atpazīt, ka manam bērnam ir stājas traucējumi?”.

Nodarbībās vecākiem būs iespēja arī uzdot sev interesējošos jautājumus un iesaistīties diskusijās. Kamēr vecāki klausīsies lekcijas, bērni varēs pavadīt laiku interaktīvās nodarbībās sociālā pedagoga pavadībā, spēlējot spēles un pildot tematiskus uzdevumus.

Nodarbības norisināsies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Poliklīnikas telpās. Lai pieteiktos, vecāki aicināti zvanīt uz tālruni 29187561 vai rakstīt e-pasta adresi vinnijapukaskola@gmail.com .

 

plakats 14 16 25 11

 

plakats 2 16 12

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.