22.06.2016.

Jūlijā un augustā topošie un jaunie vecāki ir laipni gaidīti uz nodarbībām par tēva lomu ģimenē

14. un 28.jūlijā Rīgas dzemdību namā notiks nodarbības topošajiem un jaunajiem vecākiem par tik svarīgo tēva lomu ģimenes dzīvē – gan bērniņu gaidot, gan pēc bērniņa piedzimšanas. Ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu – šīs nodarbības vecākiem ir bezmaksas!

  • 14.jūlijā, 4.augustā –  plkst. 18:00-19.30 – nodarbība “Bērniņš ienācis ģimenē. Jaunā tēta loma” . Vada: Ivanda Šūpulniece (klīniskā psiholoģe, psihoterapeite).
  • 28.jūlijā, 11.augustā –  plkst. 18.00-19.30 – nodarbība “Pārmaiņas pāra attiecībās, bērnu gaidot, un topošā tēva loma”. Vada: Laila Laganovska (klīniskā psiholoģe, sertificēta vecmāte).

Abas nodarbības notiks Rīgas Dzemdību nama “Ģimenes skolā” 2.stāvā.

Nodarbībām var pieteikties, rakstot uz e-pastu – konsultanti.psihologi@gmail.com, vai zvanot pa tālruni 28275992 (Iveta Krūmiņa, nodarbību koordinators).

Laimīgas un emocionāli veselas ģimenes pamatā ir harmonija starp abiem vecākiem un mazuli. Tēvam ir neatsverama loma, gan gaidot mazuļa ierašanos pasaulē, gan audzinot jaundzimušo, par ko diskusijās nereti tiek aizmirsts.

NewbornKad mazulis ienācis ģimenē – tajā ir daudz sapņu, jautājumu un emociju – šis laiks ir jāizbauda. Līdz ar bērniņa ienākšanu ģimenē veidojas arī jauns ģimenes modelis, un katram ģimenes pārstāvim veidojas jaunas lomas, jaunas emocijas un iespējams – arī rūpes un bažas – kādas būs mūsu attiecības? Vai mēs spēsim būt pietiekami labi vecāki, lai saprastu mazuļa vajadzības un prasības? Un kā labāk aprast ar mazuļa ierašanos, ja ģimenē jau aug kāda atvasīte?

Šajā brīdī, pirmkārt, jāatceras, ka par labiem vecākiem nepiedzimst – par tādiem kļūst, mācoties un darot, apzinot paveikto un plānoto. Mammas un tēta fiziskā un emocionālā labsajūta ir tā vērtīgā vide, kas labvēlīgi ietekmē mazuļa augšanu un attīstību. Un šajā procesā tieši tēta atbalsts un palīdzība būs tik svarīgs emocionālais un praktiskais atbalsts, kas tik ļoti nepieciešams ne tikai topošajai un jaunajai māmiņai, bet arī mazulim. Tātad – ieguvēja būs visa ģimene.

Vairāk par “Ģimenes skolas”nodarbībām Rīgas Dzemdību namā iespējams uzzināt arī šeit – www.dzemdibu-nams.lv/lv/info/gimenes-skolas-lekcijas-281.