07.10.2020.

Bezmaksas atbalsta grupas vecākiem, kuri bērnus audzina vieni

 

Vecākiem, kuri bērnus audzina vieni vai bez otra vecāka klātbūtnes, tiek veidotas īpašas atbalsta grupas, kurās vecāki var saņemt emocionālu atbalstu un uzzināt, kā saprast un atbalstīt bērnu, kā rūpēties par savu pašsajūtu, kā veidot attiecības un karjeru.

Dažādu iemeslu dēļ trešā daļa Latvijas bērnu aug ģimenēs, kur vecāki nav kopā. Šādās ģimenēs vecāki sastopas ar papildus izaicinājumiem. Atbalsta grupā vecākiem, kas audzina bērnus vieni vai atsevišķi, ir iespēja satikties ar citiem vecākiem līdzīgā situācijā, dalīties pieredzē, sniegt un saņemt atbalstu no citiem vecākiem un grupu vadītāja, sertificēta psihologa. Vecāki saņems atbalstu, lai atrastu resursus sevī, apkārtējos un radītu drošu un labvēlīgu vidi sev un bērniem.

Līdzšinējās atbalsta grupās iezīmējušās vairākas tēmas, kas aktuālas daudziem vecākiem:
Kā saprast un atbalstīt savu bērnu?
Pētījumi liecina, ka bērniem viena vecāka ģimenēs biežāk ir emocionālas un uzvedības grūtības. Tomēr tas nav neizbēgami. Lielākā daļa bērnu, kas izaug viena vecāka ģimenēs, ir veiksmīgi un spēj būt tuvās attiecībās, veidot ģimeni un parūpēties par savu labklājību.
Kā parūpēties par sevi, savu pašsajūtu?
Vecāki, kuri audzina bērnu vieni, daudz lielākā mērā nekā vecāki, kuri audzina bērnu ar partneri, ir pakļauti stresam, nomāktībai, vainas izjūtai, emocionālam un fiziskam izsīkumam, kas savukārt var radīt problēmas attiecībās ar bērnu un citiem cilvēkiem. Ir jāmācās ikdienas rūpēs nepazaudēt savu būtību un saglabāt labu garīgo un fizisko veselību.
Kā veidot drošas un cieņpilnas partnerattiecības turpmāk?
Bieži vien sievietēm un vīriešiem, kuri ir šķīrušies vai kuriem nav iespēju dzīvot kopā ar otru, viens no lielākajiem izaicinājumiem ir veseliem un apmierinātiem iziet no pāra attiecībām un izveidot konstruktīvas un uz sadarbību vērstas vecāku attiecības. Nodarbību dalībniekiem būs iespēja palūkoties uz savu esošo un no izcelsmes ģimenes gūto pieredzi un attieksmi pret konfliktu, atklāt jaunas iespējas produktīvai un uz abu pušu vajadzībām vērstai komunikācijai un konfliktu risināšanai.
Kā veidot karjeru un rast finansiālu drošību?
Vecākiem, kuri savus bērnus audzina vieni, bieži pienākumu un atbildības nasta ir nogurdinoši liela. Rūpēm par bērnu izglītošanu, veselību un emocionālo labklājību klāt nāk arī virkne finansiālo vajadzību. Reizēm dzīve atgādina traukšanos ātrvilcienā – darbs, mājas, rūpes par bērniem, darbs, mājas, rūpes par bērniem… Nepieciešams apstāties un veltīt laiku sev.

Atbalsta grupā vecākiem būs iespēja dalīties pieredzē un ar speciālistu atbalstu rast resursus, lai pozitīvi un līdzsvaroti parūpētos par bērna un savām vajadzībām un mazinātu riskus bērna attīstībai, kas var būt viena vecāka ģimenē.

Atbalsta grupas notiks dažādās Rīgas pilsētas apkaimēs.

Katras atbalsta grupas ietvaros paredzētas astoņas nodarbības.

ATBALSTA GRUPU NORISES LAIKI UN VIETAS RĪGĀ:

No 9.oktobra, piektdienās, 9:00 – 11:00, Kr. Barona ielā 15 – grupu vadīs klīniskā psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā terapeite Liene Stērniniece.
No 12.oktobra, pirmdienās, 18:00 – 20:00, Elijas ielā 17 – grupu vadīs klīniskā psiholoģe Agnese Zagorska.
No 15.oktobra, ceturtdienās, 16.00 – 18.00, Baldones ielā 7 – grupu vadīs klīniskā psiholoģe Kristiāna Kalniņa.
No 19.oktobra, pirmdienās, 9:00 – 11:00, notiks atbalsta grupa TIEŠSAISTĒ. Grupu vadīs klīniskā psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā terapeite Kristīne Dūdiņa.

Nepieciešams iepriekš pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu https://www.facebook.com/esamgimene/
Vairāk informācijas un pieteikšanās, rakstot arī uz e-pastu: berniemdraudzigs@gmail.com

 

Foto: Tatiana Syrikova/Pexels