17.02.2022.

Dr. med. Andrejam Pavāram piešķirts Latvijas Ārstu biedrības Goda biedra statuss

Latvijas Ārstu biedrības valde ir piešķīrusi Goda biedra statusu 14 Latvijas ārstiem, kas ar savu mūža darbu ievērojami sekmējuši medicīnas un veselības aprūpes attīstību. Goda biedra statusu saņēmušo ārstu vidū ir arī Rīgas 1.slimnīcas valdes loceklis, ķirurgs, LU profesors, Dr. med. Andrejs Pavārs.

Andrejs Pavārs dzimis 1943.gada 4. oktobrī, ieguvis augstāko izglītību 1970.gadā Rīgas Medicīnas institūtā Ārstniecības fakultātē, specialitāte – ķirurgs. 1992.gadā ieguvis Medicīnas zinātņu doktora grādu – “Nepārtraukta ilgstoša interarteriāla medikamentu ievadīšana zarnu fistulu kompleksā ārstēšanā”. Būdams Veselības Aizsardzības ministrijas galvenais ķirurgs (1989. – 1993.g.), nodibināja Latvijas Stomas biedrību un izveidoja stomu kabinetu. Kopš 1996.gada Andrejs Pavārs strādā Rīgas 1. slimnīcā, sākotnēji kā ķirurģijas bloka vadītājs. Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē kopš 1999.gada A. Pavārs docē ķirurģiju. Agrāk studentu praktiskais darbs un apmācība notika Rīgas 1. slimnīcas Ķirurģijas klīnikā asoc. prof. Andreja Pavāra vadībā. Klīnika nodrošināja iespēju iepazīstināt studentus un rezidentus ar visplašāko ķirurģisko un trauma spektru.

2021.gadā Andrejs Pavārs saņēma nozīmīgāko no Latvijas Ārstu biedrības balvām – “Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā”, savukārt 2019.gadā – Rīgas Gada balvu sociālajā nozarē, nominācijā  “Leonīda Kurdjomova balva” par augsti profesionālām, izcilām zināšanām, atbildīgu, godprātīgu darbu, īpašiem nopelniem savā nozarē un ieguldījumu kolektīva saliedēšanā.

Andreja Pavāra darbam ir bijusi nozīmīga loma Latvijas ķirurģijas izaugsmē un profesijas prestiža veicināšanā, līdz ar to arī Latvijas medicīnas attīstībai kopumā, viņš ir devis nenovērtējamu ieguldījumu ārstniecības studentu un rezidentu apmācībā, izaudzinājis izcilu ķirurgu paaudzi.

Rīgas 1.slimnīca ir viena no četrām Rīgas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrībām, viena no lielākajām daudzprofilu ambulatorajām ārstniecības iestādēm, ar lielāko dienas stacionāru Rīgas reģionā.

Foto: Rīgas 1.slimnīca