21.10.2019.

Ēdiena gatavošanas meistarklase “Sēņu uznāciens”

 

Rudens ir sēņu laiks. Regulārais lietus un siltā gaisa temperatūra veicina sēņu augšanu, tādēļ daudzi no mums brīvās dienas pavada mežā sēņojot, kur ne tikai izkustās svaigā gaisā, bet sagādā arī galveno izejvielu rudenīgām vakariņām. Ja mežu apciemot nav sanācis vai arī sēņošana nešķiet tīkama nodarbe, nav liela bēda – sēnes plašā klāstā var iegādāties arī tirgū.

Sēnes ir ne tikai rudens vēstnesis, kas pilnveido un papildina mūsu ikdienas ēdienkarti, bet arī ļoti vērtīgs produkts. Tās satur daudz minerālvielu – fosforu un kālija sāļus, kā arī vairākus mikroelementus – cinku, varu, mangānu, jodu. Sēnes, līdzīgi kā dārzeņi, pārsvarā sastāv no ūdens, līdz ar to satur maz kaloriju, tauku un ogļhidrātu. Bez jau minētajām minerālvielām un mikroelementiem sēnes satur arī B grupas vitamīnus un D vitamīnu, dažādus enzīmus, antioksidantus un ekstraktvielas. Sēnes, lai gan ir ļoti sātīgs ēdiens, ir arī diētisks, tāpēc ir lieliski piemērots cilvēkiem, kuri seko līdzi savam svaram.

Rīgas domes Labklājības departamenta rīkotajā Veselīga uztura skolas Ēdiena gatavošanas meistarklasē “Sēņu uznāciens” uztura speciālistes vadībā būs iespējams pagatavot vairākus veselīgus ēdienus, ar ko šoruden papildināt savu ēdienkarti. Meistarklase notiks šo sestdien, 26.oktobrī, Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, plkst. 10:00 – 14:00. Tikšanās Sakņu paviljona virtuvē, kas atrodas labajā paviljona pusē, ienākot pa ieeju no kanāla puses.

Meistarklases apmeklēšana bez maksas.

Lai pieteiktos meistarklasei, lūdzam aizpildīt zemāko esošo formu. Tā kā dalībnieku skaits katrā meistarklasē ir ierobežots, lūdzam pieteikties tikai tad, ja patiešām vēlaties un varēsiet meistarklasi apmeklēt.

Ņemot vērā cilvēku lielo interesi par meistarklasēm, priekšroka tiks dota tiem dalībniekiem, kas līdz šim nav piedalījušies nevienā meistarklasē!

Paldies, pieteikšanās meistarklasei ir noslēgusies!

 

Apmeklējot pasākumu, tā dalībnieki piekrīt, ka pasākuma laikā var tiks uzņemtas fotogrāfijas un video, kas var tikt publicēti mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv un Rīgas domes Labklājības departamenta un SIA “OnPlate” sociālo tīklu kontos.