26.04.2021.

Eiropas imunizācijas nedēļa

Šogad no 26.aprīļa līdz 2.maijam jau 16.reizi tiek atzīmēta Eiropas imunizācijas nedēļa. Šajā nedēļā uzmanība tiek pievērsta vakcinācijas nozīmei katra cilvēka veselības pasargāšanā visas dzīves laikā, kā arī tieši COVID-19 vakcinācijas nozīmei pandēmijas radīto ierobežojumu samazināšanā un pandēmijas pārtraukšanā.

Imunizācija ir svarīga labas veselības saglabāšanai, ar tās palīdzību var novērst slimības, kas var būt nāvējošas, kā arī bīstamas bērna veselībai un ietekmēt visu turpmāko dzīvi. Katram bērnam ir tiesības un veselīga bērnību un veselīgu pieaugšanu, tāpēc pat pandēmijas apstākļos nedrīkst aizmirst vakcinācijas kalendārā paredzētās vakcīnas. Imunizācija rūpējas ne tikai par bērnu, bet visas ģimenes veselību, tā ir svarīga veselīgas novecošanās procesiem. Ar vakcināciju ir iespējams novērst vairākas vēža formas, kā arī samazina antibakteriālās rezistences draudus.

Esi ikdienas varonis, vakcinējies pats, vakcinē savus bērnus un mudini to darīt citus ģimenes locekļus, radus, draugus, kolēģus un kaimiņus!