30.01.2015.

Grūtnieču aprūpe

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas Dzemdību nams” ir valstī lielākā un modernākā dzemdību palīdzības un prenatālās aprūpes iestāde ar gandrīz 70 gadus lielu pieredzi dzemdību palīdzības un ginekoloģisko pakalpojumu sniegšanas jomā. Dzemdību namā ik gadu vidēji tiek pieņemtas 7000 dzemdības, kas ir aptuveni trešā daļa no visām dzemdībām valstī.Rīgas Dzemdību namā tiek sniegti gan no valsts budžeta apmaksāti dzemdību palīdzības pakalpojumi, gan pieejami dažādi maksas pakalpojumi. Dzemdību nams nodrošina stacionāros un ambulatoros pakalpojumus grūtniecēm, dzemdētajam, nedēļniecēm, jaundzimušajiem un ginekoloģiskām pacientēm. Dzemdību namā ambulatori veic ultrasonogrāfiju pieaugušajiem un jaundzimušajiem, rentgenizmeklējumus un elektrokardiogrāfiju, kā arī ir pieejamas dažādu speciālistu – bērnu neirologa, oftalmologa, internista, anesteziologa un uztura speciālista – konsultācijas. Rīgas Dzemdību nama dienas stacionārā ārstē grūtnieces un pacientes ar ginekoloģiskām saslimšanām. Tāpat iespējams saņemt gan valsts apmaksātu grūtniecības aprūpi, gan arī grūtniecības aprūpi pie izvēlēta speciālista kā individuālu maksas pakalpojumu.

Mūsdienīgu un kvalificētu grūtniecības aprūpi Rīgas Dzemdību namā nodrošina Grūtnieču aprūpes dienesta vecmātes un ginekologi dzemdību speciālisti.

T: 67011232, 67011225

Darba laiks: 08:00 – 16:00 (darba dienās)

Grūtniecība ir viens no visatbildīgākajiem posmiem ikvienas sievietes dzīvē, kad rūpes par savu veselību tieši ietekmē arī, pagaidām, vēl nedzimušā bērniņa, dzīves kvalitāti visa mūža garumā.

Grūtnieču aprūpes mērķis ir:

  • nodrošināt kvalitatīvu medicīnisko aprūpi grūtniecības laikā, sekojot mātes un bērna veselības stāvoklim;
  • atpazīt iespējamus veselības apdraudējumus, lai savlaicīgi tos novērstu;
  • sniegt atbalstu un praktiskus padomus māmiņas un bērna veselības veicināšanā.

Iespējams noklausīties arī vecmātes un bērnu ārsta lekcijas par grūtniecības norisi, dzemdībām un pēcdzemdību periodu, zīdaiņa aprūpi un ēdināšanu.

Rīgas Dzemdību namā iespējams apmeklēt arī vecmātes vadītu nodarbību – lekciju „Kā palīdzēt sev dzemdībās – pozas, elpošana, ūdens”.

 Vairāk informācijas – mājas lapā www.dzemdibu-nams.lv.