27.10.2014.

Imantā atklāta jauna pašvaldības poliklīnika

Pirmdien Imantas 8.līnijā 1A tika svinīgi atklāta jauna Rīgas pašvaldības poliklīnika – SIA „Rīgas veselības centrs” filiāle “Imanta”, kas ir pirmā pašvaldības būvētā iestāde tieši veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai kopš Latvijas brīvvalsts valstiskās neatkarības atjaunošanas.

„Jaunajā poliklīnikā, kas būvēta speciāli veselības aprūpes funkcijām, apstākļi klientiem un personālam, protams, ir daudz labāki nekā vecajās telpās. Noteikti strādāsim pie tā, lai citas poliklīnikas būtu tikpat kvalitatīvas un ambulatorās veselības aprūpe uzlabotos visā pilsētā,” veselības centra atklāšanā uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. „Ir domāts arī par to, lai uz jauno poliklīniku būtu vieglāk nokļūt – ir sakārtotas apkārtnes ielas un rekonstruēts apgaismojums, kā arī tiks uzlabota sabiedriskā transporta satiksme,” piebilda Rīgas mērs.

Registratura_2

SIA „Rīgas veselības centrs” filiāles “Imanta” jaunās telpas izveidotas jaunuzbūvētās sociālās dzīvojamās ēkas pirmajos trijos stāvos, un to kopējā platība ir 2682 kvadrātmetri. Telpas ir izbūvētas atbilstoši visām mūsdienu prasībām ambulatorās ārstniecības iestādes darba nodrošināšanai un tajās ērti varēs iekļūt arī pacienti ar īpašām vajadzībām.

Filiālē “Imanta” iedzīvotāji varēs saņemt plašu diagnostisko izmeklējumu klāstu, jo plašās un modernās telpas nodrošinās nepieciešamos apstākļus pacientu diagnostikai, ārstēšanai un rehabilitācijai: funkcionālā diagnostika, ultrasonogrāfijas, doplerogrāfijas, neirosonogrāfijas izmeklējumi, ehokardiogrāfija un elektrokardiogrāfija. Plānots nodrošināt arī rentgenoloģijas un mammogrāfijas izmeklējumus. Jaunajām māmiņām būs pieejams zīdaiņu peldināšanas baseins, kurā strādās sertificēti fizioterapeiti un kurā mazuļi varēs apgūt pirmo peldētprasmi, nostiprināt imunitāti un kaulu, muskuļu sistēmu.

Zidainu baseins

Jaunajā poliklīnikā būs pieejami arī moderni aprīkoti zobārstniecības kabineti, kuros varēs saņemt valsts apmaksātus zobārstniecības pakalpojumus bērniem un maksas zobārstniecības pakalpojumus pieaugušajiem, kā arī būs iespēja veikt zobu higiēnu, zobu protezēšanu.

Filiālē „Imanta” strādās 53 speciālisti, no tiem 12 ģimenes ārsti un ārsti speciālisti: LOR speciālisti, acu ārsti, pieaugušo un bērnu neirologs, bērnu ķirurgs, dermatologs, ginekologs, arodslimību ārsts un logopēdi. Īpaša uzmanība tiks pievērsta rehabilitācijas pakalpojumiem: ārsts rehabilitologs izstrādās individuālu rehabilitācijas programmu, kuru varēs īstenot sertificēto fizioterapeitu vadībā iestādes vingrošanas zālēs. Poliklīnikā tiks piedāvāti arī vakcinācijas un procedūru kabineta pakalpojumi, masāžas pakalpojumi pieaugušajiem un bērniem. Strādās arī fizikālās medicīnas kabinets.

Jaunie reģistratūras tālruņi ir 67410952, 67411956, bet vairāk informācijas par Rīgas veselības centru pieejama arī mājas lapā: www.rigasveseliba.lv un www.facebook.com/Rīgas-veselības-centrs.

Registratura

SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” 2011.gadā noslēdza projektēšanas un būvniecības līgumu ar būvuzņēmēju pilnsabiedrību „RE&RE un DĀRTI” par trīs daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku izbūvi Imantas 8.līnijā 1. Ēkas tika nodotas ekspluatācijā 2014.gada 10.jūlijā. Realizējot visu projektu, tika uzbūvētas trīs daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas ar 287 sociāliem vienistabas dzīvokļiem (tajā skaitā astoņiem invalīdu un 14 grupu dzīvokļiem), veselības centru, Rīgas sociālā dienesta Teritoriālo centru, Rīgas sociālā dienesta Dienas centru. Būvniecības kopējās izmaksas bija 16,33 miljoni eiro.

Patlaban pašas SIA „Rīgas veselības centra” investīcijas, lai sāktu darbību filiāles jaunajā mājvietā, ir jau 120 000 eiro. Bet ieguldījumi turpināsies, tai skaitā ģimenes ārstu prakšu aprīkošanai par Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem. Projekta kopējās izmaksas ir 88 779 eiro, no kuriem 16 333 eiro ir poliklīnikas līdzfinansējums. Plānots iegādāties arī rentgena un mammogrāfijas aparatūru, veicot attiecīgo kabinetu aprīkošanu.Eka_2

Imantas 8.līnijas 1 k-2 jau darbojas Rīgas Sociālā dienesta teritoriālais centrs „Imanta”. Imantas 8.līnijā 1 k-3 darbojas nodibinājuma „Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas Diakonijas centrs” daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs „Mēs”, kurā tiek nodrošināts dienas centra pakalpojumu pilngadīgām personām, līdz 50 personām dienā. No 3.novembra Biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” sāks sniegt jaunu Dienas aprūpes centra pakalpojumu cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, kompleksiem funkcionāliem traucējumiem, kā arī ar autiska spektra iezīmēm.

Eka_1

SIA “Rīgas veselības centrs” ir ārstniecības iestāde, kas izveidota reorganizācijas rezultātā šā gada jūlijā, apvienojot Rīgas pašvaldības ārstnieciskā profila kapitālsabiedrības “Bērnu veselības centrs “Ķengarags””, “Bolderājas poliklīnika”, “Iļģuciema poliklīnika”, „Primārās veselības aprūpes centrs “Ziepniekkalns””, “Torņakalna poliklīnika” un „Veselības centrs “Imanta””. Sabiedrības kapitāla daļu turētājs ir Rīgas pašvaldība.