12.06.2020.

Pacientu ērtībai: Rīgas 2. slimnīca izmeklējumus nodrošinās divreiz ātrāk

No 11.jūnija Rīgas 2. slimnīca saviem pacientiem, pilsētas iedzīvotājiem rentgena izmeklējumiem izmantos jaunākās paaudzes digitālo rentgena iekārtu Digital Diagnost C90. Modernās tehnoloģijas, ar kurām iekārta aprīkota, ļaus dubultot rentgena izmeklējumu skaitu, uz pusi saīsinot laiku, kas pacientiem jāgaida rindā, kā arī ievērojami uzlabos izmeklējumu precizitāti.

“Prieks, ka turpmāk varēsim nodrošināt pacientiem rentgenogrāfijas pakalpojumus vairāk, ātrāk un labākā kvalitātē,” par jauno iekārtu, kas nu pieejama Rīgas 2. slimnīcā, saka valdes priekšsēdētājs Sandris Petronis.

Šobrīd Rīgas 2. slimnīca, kas specializējas kaulu, locītavu, kā arī citu balsta un kustību aparāta patoloģiju ārstēšanā un profilaksē, darba dienās rentgena kabinetā apkalpo vidēji līdz 110 cilvēkiem, līdz ar ko noslodze ir liela. Taču Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs Sandris Petronis prognozē, ka tagad pakalpojums kļūs daudz pieejamāks un ātrāk izpildāms, kas faktiski dod iespēju pacientu skaitu dubultot.

Digitālā rentgena iekārta Digital Diagnost C90 ir viena no modernākajām, kas šobrīd pieejamas Latvijā, un piedāvā līdz šim nebijušas iespējas arī dažādu traumu un patoloģiju izmeklēšanā. Tā ir aprīkota ar jaunākajām attēlu apstrādes tehnoloģijām un nodrošina izcilu attēla kvalitāti, kas savukārt palīdz veikt vēl precīzāku diagnostiku. “No izmeklējuma precizitātes bieži ir atkarīga tālākā pacienta ārstēšanas taktika,” saka Sandris Petronis, piebilstot, ka, pateicoties šim aparātam, daudzos gadījumos tiks atvieglota ķirurģijas plānošana, jo atšķirībā no citām rentgena iekārtām, ar jauno aparātu var veikt rentgenogrāfiju visas kājas vai mugurkaula garumā.

“Pateicoties šai unikālai iespējai – veikt izmeklējumus mugurkaulam un kājām visā garumā, turklāt gan stāvus gan guļus, mēs varēsim kvalitatīvi plānot operācijas, kas ir saistītas ar ceļa locītavas endoprotezēšanu vai, piemēram, ātrāk un vieglāk noteikt diagnozi,” saka radiologs Viktors Linovs, kas ikdienā strādās ar jauno aparātu. Viņš skaidro, ka iepriekš slimnīcā izmantota daļēji digitalizēta iekārta un pēc procedūras vajadzēja papildus attīstīt attēlu speciāla skenerī, kas prasa laiku un resursus. Savukārt jaunā iekārta ir pilnīgi digitalizēta un pēc izmeklējuma attēli caur bezvadu tīklu uzreiz nonāk slimnīcas datubāzē.

Jaunā iekārta būtiski atvieglos nepieciešamo izmeklējumu veikšanu cilvēkiem ratiņkrēslos, līdzās tam izmeklēšanas galds var tik nolaists pietiekoši zemu lai ikvienam pacientam ir ērti uz tā pārvietoties. Tā kā rentgenstaru lampu var brīvi pārvietot, pacientam, kurš atvests guļamratos, iespējams veikt izmeklējumu, viņu nekustinot un pat nepārceļot uz iekārtas galda, ko īpaši novērtēs akūtie pacienti, kuriem katra kustība var radīt sāpes. Vēl svarīgi uzsvērt, ka izmeklējums ar digitālo rentgena iekārtu ir pacientam drošāks, jo notiek ātrāk un pacients uz īsāku laika brīdi ir pakļauts kaitīgajam starojumam.

“Kolēģi jau tagad secina, ka strādāt ar jauno iekārtu būs ļoti ērti, darba vieta ir vēl ergonomiskāk organizēta un jaunie tehnoloģiskie risinājumi atvieglos darba procesus,” gandarījumu pauž Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs Sandris Petronis.