01.08.2018.

Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļa

Katru gadu no 1. līdz 7.augustam tiek atzīmēta Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļa. Nedēļas galvenais mērķis ir veicināt, atbalstīt un aizsargāt krūts barošanu.

Šogad Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļas tēma ir “Zīdīšana: dzīves pamats”. Saskaņā ar Pasaules zīdīšanas aliansi, zīdīšana novērš un samazina iespēju zīdaiņiem uzņemt nepilnvērtīgu uzturu, tā nodrošina bērnam drošu uzturu pat krīzes apstākļos un arī samazina slogu uz vidi, ar zīdīšanas palīdzību iespējams samazināt nabadzību pasaulē. Sīkāka informācija (angļu valodā) pieejama Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļas mājas lapā.

 

10 baušļi par zīdīšanu *

 1. Ir svarīgi, lai bērns būtu pareizi pielikts pie krūts

Zīdīšanai nevajadzētu būt sāpīgai, mammai jāieņem ērta poza, tad var zīdīt, cik ilgi un bieži gribās. Ja krūtsgaliem ir parādījušies noberzumi, sasprēgājumi, mammai sāp mugura – tātad, mazulis nepareizi satver krūti vai ir zīdīšanai neērta poza. Dažkārt nepareiza pielikšana var arī būt bezsāpīga, bet bērnam tad neizdodas pilnvērtīgi izzīst pienu, un viņš var slikti uzņemt svaru. Šāda situācija ir jālabo. Mazulim nav pareiza krūtsgala satveršanas refleksa, viņš gaida, ka mamma viņam to iemācīs, un ne krūtsgala forma, ne krūšu lielums nav tam šķērslis.

 1. Zīdīšanas ilgumu un biežumu nosaka bērns

Mēs zīdam mazuli pēc pieprasījuma – pieliekam pie krūts pie jebkura nemiera un nenoņemam no tās, līdz viņš pats neatlaidīs. Mammas uzdevums ir sekot tam, lai abas krūtis labi un vienmērīgi tukšotos. Labāk ir dot vienu krūti vienā ēdināšanas reizē, tad bērns saņems ne tikai sākumpienu, bet arī trekno beigupienu – tas ir nodrošinājums tam, ka vēderiņš darbosies kā nākas un svara pieaugums būs labs. Pārtraukumi starp ēdināšanām dienas laikā bērniem pirmajos dzīves mēnešos vidēji nav ilgāki par divām stundām, bet mazulis var prasīt pēc krūts arī biežāk – tas ir pilnīgi normāli. Diennakts laikā var sanākt 10-12 ēdināšanas un vairāk, jo mātes piens, atšķirībā no maisījumiem, viegli pārstrādājas un ātri tiek uzņemts. Mātes piens satur fermentus paša pārstrādei, tādā veidā slodze mazuļa gremošanas sistēmai ir minimāla.

 1. Zīdīšana naktīs ir svarīga mammai un bērnam

Naktīs arī vajag zīdīt bērnu. Tas ir svarīgi viņam, lai labi pieņemtos svarā, un svarīgi mammai, lai viņai būtu pietiekami daudz piena. Nekāda „burvīga” tēja nepalīdzēs uzlabot laktāciju, ja krūtis pietiekami nestimulē bērns. Naktīs pārtraukumi starp ēdināšanām, vidēji, nav ilgāki par 4 stundām.

 1. Labāk ir atteikties no māneklīšiem un knupīšiem

Mazulis pavisam atšķirīgi satver knupīti un krūti – tiek iesaistītas atšķirīgas muskuļu grupas, dažādas zīšanas tehnikas. Knupītis apgrūtina iemācīties pareizi satvert krūtsgalu, izmantojot to, bērns var nesaņemt pietiekami daudz piena. Pietam, pastāv risks, ka bērns rezultātā atteiksies no krūts par labu knupītim.

 1. Nevajag atslaukt pienu pēc zīdīšanas

Piena ir tieši tik daudz, cik ir nepieciešams bērnam – mātes organisms tam pieskaņojas 2-3 nedēļu laikā pēc dzemdībām. Atslaukt pienu var būt nepieciešams gadījumos, kad māte ar bērnu ir šķirti kaut kāda iemesla dēļ.

 1. Krūtīm nav nepieciešama nekāda īpašā higiēna

Nevajag tās mazgāt vai smērēt ar kaut ko pirms un pēc zīdīšanas. Īpaši dziedzeri uz krūtīm izdala mīkstinošu bakteriālu smērvielu, ja to aktīvi mazgāt nost – āda paliek sausa, ir augstāks risks to traumēt. Pietiekami ir vienkārši parūpēties par regulārām gaisa vannām un ērtu, pēc izmēra pareizi piemeklētu, veļu.

 1. Nevajag svērt bērnu pirms un pēc ēdināšanas

Kontroles svēršanas nedod precīzu atbildi uz jautājumu, „vai bērnam pietiek piena”, zīdot pēc pieprasījuma. Lai sekotu svara pieaugumam, pilnībā pietiek nosvērt mazuli reizi nedēļā. Vai mazulis ir paēdis, var spriest pēc izlietoto autiņbiksīšu daudzuma. Pirmajā mēnesī labs rādītājs būs, ja novērojam bērniņam vēdera izeju 3 un vairāk reizes dienā, un pieslapinātas autiņbiksītes nomainām 6-8 reizes dienā.

 1. Līdz 6 mēnešiem zīdainim nav nepieciešams nekāds papildus uzturs vai dzirdīšana ar ūdeni

Mātes pienā ir absolūti viss, kas nepieciešams mazuļa uzturam. Tas par 87% sastāv no ūdens, kurš kompensē organisma nepieciešamību pēc šķidruma. Turklāt viss, izņemot mātes pienu, būs lieka slodze bērna gremošanas sistēmai.

 1. Zīdīšana ir veselīga mazulim līdz 2 gadiem un pat vairāk

Pēc gada samazinās piena barojošā vērtība – tā ir taisnība. Un tas arī ir dabiski, jo bērns tādā vecumā jau praktiski ēd to pašu ko pieaugušie. Mātes pienam mainās sastāvs, pieaug tā loma imunitātes uzturēšanā, gremošanā, smadzeņu augšanas un nervu sistēmas attīstības stimulācijā. Tomēr zīdīšana joprojām ir nozīmīga mazuļa psiholoģiskajam komfortam. Mamma var brīnišķīgi apvienot darbu, aktīvu dzīvi un sava bērna zīdīšanu

 1. Mammai ir nepieciešams informatīvais un psiholoģiskais atbalsts

Lai viss izdotos, vajadzīgas trīs lietas – vēlme, zināšanas un ticība saviem spēkiem. Ja mammai ir radušies jautājumi – labāk uzreiz vērsties pie zīdīšanas konsultanta, negaidot, kamēr tie pāraugs problēmās. Bet pat ja problēmas ir parādījušās, ticiet, tās ir atrisināmas, vajag tikai nedaudz pacensties.

10 mīti par zīdīšanu*

 1. Jo lielākas krūtis, jo vairāk tajās ir piena

Tas tā nav. Piena daudzums krūtīs nav atkarīgs no to formas vai izmēra.

 1. „Neveiksmīga” krūtsgalu forma var būt šķērslis zīdīšanai

Bērnam ir zīšanas reflekss, bet nav pareiza krūtsgala satveršanas refleksa, jo viņš „nezina” iepriekš, kādas krūtis viņam „tiks”. Tāpēc viņu var iemācīt satvert praktiski jebkuras formas krūšgalu, vienkārši dažkārt var būt nepieciešams nedaudz vairāk laika un pacietības.

 1. Neizdodas atslaukt pienu – tātad tā ir maz vai nav vispār

Piens izstrādājas zīšanas procesā, tāpēc krūtis nekad nemēdz būt „tukšas”. Bet nokāst ir vieglāk tās, kurām piemīt īpašība uzkrāt pienu – bet tā ir tikai individuāla īpašība, nekas vairāk.

 1. Bērns ir nemierīgs, bet pēc tam, kad viņam iedod maisījumu, uzreiz aizmieg uz vairākām stundām – tātad, viņam pietrūka mātes piens un viņš bija izsalcis

Maisījums – tā ir liela slodze organismam un visa enerģija tiek patērēta tā pārstrādei, tā arī rodas „mierīgs” miegs. Labāk risināt problēmu ar nemieru, noskaidrot, kas to bija izraisījis. Ja iemesls tiešām ir piena trūkums, tad pie tā ir jāstrādā, nevis jāsāk lietot maisījums.

 1. Ja mamma ir saslimusi – viņa var caur pienu aplipināt bērnu

Pastāv tikai ļoti neliels skaits mammas slimību, kuru laikā mātes piens var kaitēt bērnam. Jebkurai saaukstēšanās ir inkubācijas periods, kura laikā bērnam JAU ir bijusi iespēja „iepazīties” ar vīrusu – izraisītāju. Ja mamma ir saslimusi, viņai pienā nekavējoties paaugstinās pretvielu aizsardzības līmenis, un pārstāt zīdīt bērnu šajā situācija nozīmē atņemt viņam aizsardzību. Tādā veidā, mammai saslimstot, galvenais – izvēlēties ārstēšanās veidu, kas ir apvienojams ar zīdīšanu. Tad bērns nesaslims vai pārnesīs slimību maksimāli vieglā formā

 1. Piens stresa dēļ var pazust uz visiem laikiem vai „izdegt” no augstas temperatūras

Ja mamma pārcietusi lielu stresu vai saslimusi – tas tiešām var novest pie piena daudzuma samazināšanās un tā blokādes krūtīs (stresa gadījumā), bet tās ir tikai laicīgas grūtības, kuras ir iespējams pārvarēt.

 1. Nedrīkst pieradināt mazuli aizmigt vai nomierināties ar krūti, savādāk viņu pēc tam nevarēs pat uz neilgu laiku atstāt ne ar vienu citu, izņemot mammu

Zīžot krūti, bērns saņem endorfīnus, tie ir laimes un baudas sajūtas hormoni, kuri kompensē jebkuru stresu. Tāpēc viņam ir pilnīgi dabiski nomierināties un aizmigt zem mammas krūtīm. Pietam mazulis brīnišķīgi saprot, ka krūts nav visiem, un ar citiem ģimenes locekļiem viņš atradīs citu veidu, kā nomierināties.

 1. Ir kaitīgi daudz nēsāt bērnu uz rokām, šūpināt un ņemt pie sevis gultā zīdīšanai

Ne velti ķīnieši apgalvo, ka grūtniecība ilgst 18 mēnešus: 9 no tiem nēsājam mazuli sevī un vēl 9 – uz rokām. Taktīlā stimulācija veicina augšanas hormona izdalīšanos – jo vairāk „roku”, jo labāk. Jo komfortablāk bērnam noritēs šis pilnās atkarības periods, jo pārliecinātāks par sevi, atvērtāks pasaulei viņš būs nākotnē.

Šūpināšana – ir lielisks veids, kā nomierināt bērnu, pietam, tas veicina viņa vestibulārā aparāta attīstību. Svarīgi vien darīt to pareizi – šūpinām, stingri piespiežot mazuli sev klāt, tas ir, līdz ar savu ķermeni (sevi mēs nekad neiešūposim pārāk stipri).

Zīdot bērnu guļus, mamma labi atpūšas, un tā ir ērtākā pozīcija nakts ēdināšanai.

Nevajag baidīties, ka dēļ visa iepriekš uzskaitītā mazulis izaugs nepatstāvīgs vai paliks vecāku gultā uz visiem laikiem. Viņam ir iedzimta programma pieaugt un attīstīties, un jo labāk mēs nodrošināsim viņa primārās vajadzības, jo sekmīgāk viņš šo programmu realizēs.

 1. Bez pudelītes vai knupīša nav iespējams ar bērnu izbraukt no mājas

Pēc tam, kad zīdīšana ir iegājusies, un mamma jau apradusi ar savu jauno lomu, droši var doties ar mazuli ceļojumā un ciemos. Vienkārši vajag ņemt vērā viņa miega un zīdīšanas ritmus. Šobrīd tiek pārdotas daudzas brīnišķīgas palīgierīces bērnu nēsāšanai, moderns „zīdīšanas” apģērbs mammām – tas ļauj zīdīt bērniņu nemanot apkārtējiem, praktiski jebkurā vietā un jebkurā situācijā.

 1. Tiklīdz izaugs zobi – bērns sāks kost, un jau vajadzēs viņu atradināt no krūts

Zobi nebūt nav šķērslis zīdīšanai. Ja bērns sāk kost krūtī, vajag mierīgi viņu no krūts noņemt un nodemonstrēt savu nevēlēšanos komunicēt šādā veidā. Parasti pēc dažiem mēģinājumiem bērns saprot, ka rezultāts neatbilst gaidāmajam, un pārstāj tā darīt.

 

Slimību profilakses un kontroles centrs ir sagatavojis informatīvu izdevumu “Zīdīšanas ABC”. Piedāvājam ar to iepazīties.

zidisanas_abc_2017_web

 

Savukārt Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros piedāvā topošajiem un jaunajiem vecākiem apmeklēt lekcijas par zīdīšanu un zīdīšanas konsultācijas. Zīdīšanas konsultācijas notiek mazās grupās, kuru laikā zīdīšanas konsultants sniedz padomus par krūts zīdīšanu, māmiņai piemērotāko zīdīšanas tehniku un tās pozitīvajiem aspektiem, kā arī atbild uz aktuālajiem jautājumiem. Konsultāciju māmiņa var apmeklēt kopā ar dzīvesbiedru vai kādu citu tuvu cilvēku.

Lekciju grafiks:

Kur? Kad? Lekcijas tēma un lektors Pieteikšanās
Zaļā iela 1, IVF, 3.stāvs, Cilmes šūnu centrs 02.08.2018, 11:00 – 12:00 Veiksmīgas zīdīšanas pamatnoteikumi, Elvīra Jansone 67111117
Zaļā iela 1, IVF, 3.stāvs, Cilmes šūnu centrs 02.08.2018, 12:00 – 13:00 Zīdīšanas problēmu novēršana, Elvīra Jansone 67111117
Zaļā iela 1, IVF, 3.stāvs, Cilmes šūnu centrs 02.08.2018, 14:00 – 15:00 Veiksmīgas zīdīšanas pamatnoteikumi, Nataļja Maņkovska 67111117
Nometņu iela 7, ManiSlingi.lv salons, 2.stāvs, ieeja no pagalma 07.02.2018, 17:00 – 18:00 Zīdīšanas pozīcijas un hendlings – hendlings un kermeņa saspringums zīdīšanas un bērna aprūpes organizēšanā, atraudziņas sagaidīšana. Evita Žvagiņa-Jākobsone. Sīkāka informācija šeit. 26454882, šeit
Brīvības iela 40 – 16, Mammām un Tētiem birojs, “GUDRO SIEVU SKOLA” 07.08.2018, 11:00 – 12:00 Veiksmīgas zīdīšanas pamatnoteikumi, Sandra Lase. Sīkāka informācija šeit. šeit
Brīvības iela 40 – 16, Mammām un Tētiem birojs, “GUDRO SIEVU SKOLA” 07.08.2018, 12:00 – 13:00 Zīdīšanas problēmu novēršana, Sandra Lase. Sīkāka informācija šeit. šeit
Brīvības iela 40 – 16, Mammām un Tētiem birojs, “GUDRO SIEVU SKOLA” 07.08.2018, 14:00 – 15:00 Kāpēc raud mazulis?, Sandra Lase. Sīkāka informācija šeit. šeit
Brīvības iela 40 – 16, Mammām un Tētiem birojs, “GUDRO SIEVU SKOLA” 07.08.2018, 15:00 – 16:00 Mazuļa veselīgs miegs, Sandra Lase. Sīkāka informācija šeit. šeit
Vienības gatve 45, “Saulaino dienu bibliotēka”, Bērnu slimnīca 13.08.2018, 13:00 – 14:00 Veiksmīgas zīdīšanas pamatnoteikumi, Anete Baškevica 25401011 vai anete@mammupitstops.lv
Vienības gatve 45, “Saulaino dienu bibliotēka”, Bērnu slimnīca 13.08.2018, 14:00 – 15:00 Zīdīšanas problēmu novēršana, Anete Baškevica 25401011 vai anete@mammupitstops.lv
Brīvības iela 40 – 16, Mammām un Tētiem birojs, “GUDRO SIEVU SKOLA” 21.08.2018, 11:00 – 12:00 Veiksmīgas zīdīšanas pamatnoteikumi, Sandra Lase. Sīkāka informācija šeit. šeit
Brīvības iela 40 – 16, Mammām un Tētiem birojs, “GUDRO SIEVU SKOLA” 21.08.2018, 12:00 – 13:00 Zīdīšanas problēmu novēršana, Sandra Lase. Sīkāka informācija šeit. šeit
Brīvības iela 40 – 16, Mammām un Tētiem birojs, “GUDRO SIEVU SKOLA” 21.08.2018, 14:00 – 15:00 Kāpēc raud mazulis?, Sandra Lase. Sīkāka informācija šeit. šeit
Brīvības iela 40 – 16, Mammām un Tētiem birojs, “GUDRO SIEVU SKOLA” 21.08.2018, 15:00 – 16:00 Mazuļa veselīgs miegs, Sandra Lase. Sīkāka informācija šeit. šeit
Nometņu iela 7, ManiSlingi.lv salons, 2.stāvs, ieeja no pagalma 22.08.2018, 11:00 – 12:00 Zīdīšanas pozīcijas un hendlings – hendlings un kermeņa saspringums zīdīšanas un bērna aprūpes organizēšanā, atraudziņas sagaidīšana. Evita Žvagiņa-Jākobsone. 26454882
Dzirnavu iela 2, 4.stāvs 22.08.2018, 18:00 – 19:00 Zīdīšana – problēmas un risinājumi, Nataļja Maņkovska 25957816
Aviācijas iela 15, bērnu ballīšu istaba “Sapņu sargs” 23.08.2018, 11:00 – 12:00 Kā saudzīgi pātraukt krūts zīdīšanu, Sanita Purakalna 29500001
Vienības gatve 45, “Saulaino dienu bibliotēka”, Bērnu slimnīca 27.08.2018, 13:00 – 14:00 Pirmā stunda pēc dzemdībām un zīdīšana, Anete Baškevica 25401011 vai anete@mammupitstops.lv
Vienības gatve 45, “Saulaino dienu bibliotēka”, Bērnu slimnīcā 27.08.2018, 14:00 – 15:00 Mammas un mazuļa vajadzības pirmajās dienās un zīdīšana, Anete Baškevica 25401011 vai anete@mammupitstops.lv
Vīlandes iela 1, “Māmiņu Klubs” 27.08.2018, 15:30 – 16:30 Veiksmīgas zīdīšanas pamatnoteikumi, Katrīna Puriņa – Liberte 29191011 (sms)
Vīlandes iela 1, “Māmiņu Klubs” 27.08.2018, 16:30 – 17:30 Zīdīšana – problēmas un risinājumi, Katrīna Puriņa – Liberte 29191011 (sms)
Vīlandes iela 1, “Māmiņu Klubs” 28.08.2018, 15:30 – 16:30 Veiksmīgas zīdīšanas pamatnoteikumi, Katrīna Puriņa – Liberte 29191011 (sms)
Vīlandes iela 1, “Māmiņu Klubs” 28.08.2018, 16:30 – 17:30 Zīdīšana – problēmas un risinājumi, Katrīna Puriņa – Liberte 29191011 (sms)

 

Zīdīšanas konsultāciju grafiks:

Kur? Kad? Konsultants Pieteikšanās
Aptiekas iela 14A, Rīgas Centrālās bibliotēkas Sarkandaugavas filiālbibliotēka 01.08.2018 Jūlija Atrahimoviča 29831819, šeit
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 01.08.2018 Jūlija Kuzņecova 25606566, šeit
Aviācijas iela 15, bērnu ballīšu istaba “Sapņu sargs” 01.08.2018 Sanita Purakalna 29500001
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 02.08.2018 Dace Miezīte 29843443
Aviācijas iela 15, bērnu ballīšu istaba “Sapņu sargs” 02.08.2018 Sanita Purakalna 29500001
Vienības gatve 45, Vecāku māja Bērnu slimnīcas teritorijā 03.08.2018 Evelīna Strazdiņa 29550381, šeit
Nometņu iela 7, ManiSlingi.lv salons, 2.stāvs, ieeja no pagalma 06.08.2018 Evita Žvagiņa-Jākobsone 26454882, šeit
Vienības gatve 45, Vecāku māja Bērnu slimnīcas teritorijā 06.08.2018 Evelīna Strazdiņa 29550381, šeit
Aptiekas iela 14A, Rīgas Centrālās bibliotēkas Sarkandaugavas filiālbibliotēka 08.08.2018 Jūlija Atrahimoviča 29831819, šeit
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 08.08.2018 Jūlija Kuzņecova 25606566, šeit
Aviācijas iela 15, bērnu ballīšu istaba “Sapņu sargs” 08.08.2018 Sanita Purakalna 29500001
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 09.08.2018 Dace Miezīte 29843443
Aviācijas iela 15, bērnu ballīšu istaba “Sapņu sargs” 09.08.2018 Sanita Purakalna 29500001
Vienības gatve 45, Vecāku māja Bērnu slimnīcas teritorijā 10.08.2018 Evelīna Strazdiņa 29550381, šeit
Nometņu iela 7, ManiSlingi.lv salons, 2.stāvs, ieeja no pagalma 13.08.2018 Evita Žvagiņa-Jākobsone 26454882, šeit
Vienības gatve 45, Vecāku māja Bērnu slimnīcas teritorijā 13.08.2018 Evelīna Strazdiņa 29550381, šeit
Aptiekas iela 14A, Rīgas Centrālās bibliotēkas Sarkandaugavas filiālbibliotēka 15.08.2018 Jūlija Atrahimoviča 29831819, šeit
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 15.08.2018 Jūlija Kuzņecova 25606566, šeit
Aviācijas iela 15, bērnu ballīšu istaba “Sapņu sargs” 15.08.2018 Sanita Purakalna 29500001
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 16.08.2018 Dace Miezīte 29843443
Aviācijas iela 15, bērnu ballīšu istaba “Sapņu sargs” 16.08.2018 Sanita Purakalna 29500001
Vienības gatve 45, Vecāku māja Bērnu slimnīcas teritorijā 17.08.2018 Evelīna Strazdiņa 29550381, šeit
Nometņu iela 7, ManiSlingi.lv salons, 2.stāvs, ieeja no pagalma 20.08.2018 Evita Žvagiņa-Jākobsone 26454882, šeit
Vienības gatve 45, Vecāku māja Bērnu slimnīcas teritorijā 20.08.2018 Evelīna Strazdiņa 29550381, šeit
Aptiekas iela 14A, Rīgas Centrālās bibliotēkas Sarkandaugavas filiālbibliotēka 22.08.2018 Jūlija Atrahimoviča 29831819, šeit
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 22.08.2018 Jūlija Kuzņecova 25606566, šeit
Aviācijas iela 15, bērnu ballīšu istaba “Sapņu sargs” 22.08.2018 Sanita Purakalna 29500001
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 23.08.2018 Dace Miezīte 29843443
Vienības gatve 45, Vecāku māja Bērnu slimnīcas teritorijā 24.08.2018 Evelīna Strazdiņa 29550381, šeit
Nometņu iela 7, ManiSlingi.lv salons, 2.stāvs, ieeja no pagalma 27.08.2018 Evita Žvagiņa-Jākobsone 26454882, šeit
Vienības gatve 45, Vecāku māja Bērnu slimnīcas teritorijā 27.08.2018 Evelīna Strazdiņa 29550381, šeit
Aptiekas iela 14A, Rīgas Centrālās bibliotēkas Sarkandaugavas filiālbibliotēka 29.08.2018 Jūlija Atrahimoviča 29831819, šeit
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 29.08.2018 Jūlija Kuzņecova 25606566, šeit
Aviācijas iela 15, bērnu ballīšu istaba “Sapņu sargs” 29.08.2018 Sanita Purakalna 29500001
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 30.08.2018 Dace Miezīte 29843443
Aviācijas iela 15, bērnu ballīšu istaba “Sapņu sargs” 30.08.2018 Sanita Purakalna 29500001
Vienības gatve 45, Vecāku māja Bērnu slimnīcas teritorijā 31.08.2018 Evelīna Strazdiņa 29550381, šeit
Lubānas iela 125a-2, ģimenes centrs “Igmalin” 01.08.2018, 10:30 – 11:30 Natālija Peļipenko 29871419, šeit
Dzirciema iela 26, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Pārdaugava” 01.08.2018, 10:30 -11:30 Nataļja Kuļčicka 29109498, šeit
Kurzemes prospekts 132a, Bērnu rotaļu un attīstības centrs “Bērnība” 02.08.2018, 13:00 – 15:00 Anita Krišjāne 29440624, šeit
Ieriķu iela 43A, NVO Nams 03.08.2018, 10:30 – 11:30 Natālija Peļipenko 29871419, šeit
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 03.08.2018, 11:00 – 12:00 Jūlija Kuzņecova 25606566, šeit
Miera iela 45, Rīgas Dzemdību nams 06.08.2018, 11:00 – 14:00 Sanita Zeiza 29431577
Torņakalna iela 5, Rīgas Lutera draudzes centrs 06.08.2018, 13:00 – 16:00 Ramona Treilona 29193910
Kleistu iela 11/1, Muzikālā attīstības un rotaļu studija Pīks un Pīka 07.08.2018, 10:30 – 11:30 Anna Piskurjova 29167691, šeit
Ziemeļblāzmas iela 36, Rīgas Centrālās bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālbibliotēka 07.08.2018, 10:30 – 11:30 Jūlija Atrahimoviča 29831819, šeit
Stūrmaņu iela 27A, Bērnu klubs “UmiZumi” 07.08.2018, 11:00 – 12:00 Irēna Valtere 29109498, šeit
Miera iela 45, Rīgas Dzemdību nams 07.08.2018, 11:00 – 13:00 Sanita Zeiza 29431577
Lubānas iela 125a-2, ģimenes centrs “Igmalin” 08.08.2018, 10:30 – 11:30 Natālija Peļipenko 29871419, šeit
Dzirciema iela 26, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Pārdaugava” 08.08.2018, 10:30 -11:30 Nataļja Kuļčicka 29109498, šeit
Kurzemes prospekts 132a, Bērnu rotaļu un attīstības centrs “Bērnība” 09.08.2018, 13:00 – 15:00 Anita Krišjāne 29440624, šeit
Ieriķu iela 43A, NVO Nams 10.08.2018, 10:30 – 11:30 Natālija Peļipenko 29871419, šeit
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 10.08.2018, 11:00 – 12:00 Jūlija Kuzņecova 25606566, šeit
Brīvības gatve 206, Filiālbibliotēka “Vidzeme” 11.08.2018, 11:00 – 12:00 Sanita Zeiza 29431577
Juglas iela 2, VCA poliklīnika “Jugla”, 300.kab. 11.08.2018, 12:30 – 14:30 Sanita Zeiza 29431577
Miera iela 45, Rīgas Dzemdību nams 13.08.2018, 11:00 – 14:00 Sanita Zeiza 29431577
Kleistu iela 11/1, Muzikālā attīstības un rotaļu studija Pīks un Pīka 14.08.2018, 10:30 – 11:30 Anna Piskurjova 29167691, šeit
Ziemeļblāzmas iela 36, Rīgas Centrālās bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālbibliotēka 14.08.2018, 10:30 – 11:30 Jūlija Atrahimoviča 29831819, šeit 
Stūrmaņu iela 27A, Bērnu klubs “UmiZumi” 14.08.2018, 11:00 – 12:00 Irēna Valtere 29109498, šeit
Miera iela 45, Rīgas Dzemdību nams 14.08.2018, 11:00 – 13:00 Sanita Zeiza 29431577
Lubānas iela 125a-2, ģimenes centrs “Igmalin” 15.08.2018, 10:30 – 11:30 Natālija Peļipenko 29871419, šeit
Dzirciema iela 26, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Pārdaugava” 15.08.2018, 10:30 – 11:30 Nataļja Kuļčicka 29109498, šeit
Kurzemes prospekts 132a, Bērnu rotaļu un attīstības centrs “Bērnība” 16.08.2018, 13:00 – 15:00 Anita Krišjāne 29440624, šeit
Ieriķu iela 43A, NVO Nams 17.08.2018, 10:30 – 11:30 Natālija Peļipenko 29871419, šeit
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 17.08.2018, 11:00 – 12:00 Jūlija Kuzņecova 25606566, šeit
Nīcgales iela 5, VCA poliklīnika ”Aura”, 2.stāvs,  ģinekologijas nodaļa 17.08.2018, 18:00 – 20:00 Alīna Muļukina 26178451
Brīvības gatve 206, Filiālbibliotēka “Vidzeme” 18.08.2018, 11:00 – 12:00 Sanita Zeiza 29431577
Juglas iela 2, VCA poliklīnika “Jugla”, 300.kab. 18.08.2018, 12:30 – 14:30 Sanita Zeiza 29431577
Miera iela 45, Rīgas Dzemdību nams 20.08.2018, 11:00 – 14:00 Sanita Zeiza 29431577
Nīcgales iela 5, VCA poliklīnika ”Aura”, 2.stāvs,  ģinekologijas nodaļa 20.08.2018, 18:00 – 20:00 Alīna Muļukina 26178451
Kleistu iela 11/1, Muzikālā attīstības un rotaļu studija Pīks un Pīka 21.08.2018, 10:30 – 11:30 Anna Piskurjova 29167691, šeit
Ziemeļblāzmas iela 36, Rīgas Centrālās bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālbibliotēka 21.08.2018, 10:30 – 11:30 Jūlija Atrahimoviča 29831819, šeit
Stūrmaņu iela 27A, Bērnu klubs “UmiZumi” 21.08.2018, 11:00 – 12:00 Irēna Valtere 29109498, šeit
Miera iela 45, Rīgas Dzemdību nams 21.08.2018, 11:00 – 13:00 Sanita Zeiza 29431577
Lubānas iela 125a-2, ģimenes centrs “Igmalin” 22.08.2018, 10:30 – 11:30 Natālija Peļipenko 29871419, šeit
Dzirciema iela 26, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Pārdaugava” 22.08.2018, 10:30 – 11:30 Nataļja Kuļčicka 29109498, šeit
Torņakalna iela 5, Rīgas Lutera draudzes centrs 22.08.2018, 13:00 – 16:00 Ramona Treilona 29193910
Kurzemes prospekts 132a, Bērnu rotaļu un attīstības centrs “Bērnība” 23.08.2018, 13:00 – 15:00 Anita Krišjāne 29440624, šeit
Ieriķu iela 43A, NVO Nams 24.08.2018, 10:30 – 11:30 Natālija Peļipenko 29871419, šeit
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 24.08.2018, 11:00 – 12:00 Jūlija Kuzņecova 25606566, šeit
Miera iela 45, Rīgas Dzemdību nams 27.08.2018, 11:00 – 14:00 Sanita Zeiza 29431577
Kleistu iela 11/1, Muzikālā attīstības un rotaļu studija Pīks un Pīka 28.08.2018, 10:30 – 11:30 Anna Piskurjova 29167691, šeit
Ziemeļblāzmas iela 36, Rīgas Centrālās bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālbibliotēka 28.08.2018, 10:30 – 11:30 Jūlija Atrahimoviča 29831819, šeit
Stūrmaņu iela 27A, Bērnu klubs “UmiZumi” 28.08.2018, 11:00 – 12:00 Irēna Valtere 29109498, šeit
Miera iela 45, Rīgas Dzemdību nams 28.08.2018, 11:00 – 13:00 Sanita Zeiza 29431577
Lubānas iela 125a-2, ģimenes centrs “Igmalin” 29.08.2018, 10:30 – 11:30 Natālija Peļipenko 29871419, šeit
Dzirciema iela 26, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Pārdaugava” 29.08.2018, 10:30 – 11:30 Nataļja Kuļčicka 29109498, šeit
Kurzemes prospekts 132a, Bērnu rotaļu un attīstības centrs “Bērnība” 30.08.2018, 13:00 – 15:00 Anita Krišjāne 29440624, šeit
Ieriķu iela 43A, NVO Nams 31.08.2018, 10:30 – 11:30 Natālija Peļipenko 29871419, šeit
Kaņiera iela 15, RJC “Kaņieris” 31.08.2018, 11:00 – 12:00 Jūlija Kuzņecova 25606566, šeit
Nīcgales iela 5, VCA poliklīnika ”Aura”, 2.stāvs,  ģinekologijas nodaļa 31.08.2018, 18:00 – 20:00 Alīna Muļukina 26178451

Lekcijas un zīdīšanas konsultācijas tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.

 

* Raksts autore zīdīšanas veicināšanas konsultante Sandra Lase. Raksts pirmo reizi publicēts “Tautas veselības gadagrāmatā 2013”.