15.12.2014.

Rīgas domes Labklājības departamentā apbalvos konkursa „Cits eksperiments” Rīgas reģiona uzvarētājus

Šā gada 16.decembrī Rīgas domes Labklājības departamentā, Baznīcas ielā 19/23, notiks skolēnu konkursa „Cits eksperiments” Rīgas reģiona uzvarētāju apbalvošana, kā laikā tiks sumināti gan konkursa laureāti, gan arī simpātiju balvu ieguvēji. 

Uzvarētāju apbalvošana sāksies plkst. 15:00, un skolēnus par godam veikto uzdevumu sveiks Valsts policijas Rīgas reģiona Kārtības nodaļas Prevencijas nodaļas priekšnieks M.Lācis un Rīgas domes Labklājības departamenta Veselības pārvaldes priekšniece Inga Solovjova. Aicinām arī medijus ierasties uz Rīgas reģiona skolēnu apbalvošanas ceremoniju.

Konkurss „Cits eksperiments” šogad noticis jau otro reizi, un to organizēja Valsts policijas (VP) Prevencijas nodaļa sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu.

Konkursā tika aicināti piedalīties skolēni no 5. līdz 12.klasei, un arī šogad organizatori saņēma lielu skolēnu atsaucību (kopumā 588 skolēnu darbus) un radošus risinājumus konkursa galvenajai tēmai – liekot lietā savu radošo talantu, atainot iespējas gūt pozitīvas emocijas un pieredzi, neizmantojot apreibinošas un atkarību izraisošas vielas.

Izvērtējot ikvienu saņemto radošo darbu, Rīgas domes Labklājības departaments ar Valsts policijas pārstāvjiem par Rīgas reģiona kārtas uzvarētājiem atzina:

5. – 8. klašu grupā:

1. vieta – Katrīna Morozova, Rīgas Pārdaugavas pamatskola;

2. vieta – Lidija Smeltere un Norberts Jaunzems, Mežciema pamatskola;

3. vieta – Ksenija Ļevša, Rīgas Ostvalda vidusskola.

9. – 12. klašu grupa:

1.vieta – Kate Jurka, Rīgas Kultūru vidusskola;

2.vieta – Nikola Kuzmina, Rīgas 69. vidusskola;

3.vieta – Aleksandra Ļebedeva, Rīgas 95. vidusskola.

Viena no konkursa laureātēm, Rīgas Pārdaugavas pamatskolas 5.klases skolniece Katrīna Morozova, savā konkursa pieteikumā aicināja arī citus jauniešus atklāt to pasauli, kas ir aizraujoša un skaista; kurā nav vietas eksperimentēšanai ar savu dzīvību un veselību. Lai gan daudzi zina, cik ļoti atkarību izraisošās vielas grauj veselību, un it īpaši bērniem, tomēr daudzi izvēlas risku tās izmēģināt. Tādēļ gan Katrīna, gan arī citi konkursa dalībnieki ieteikuši „eksperimentus” neizmēģināt „uz savas ādas”, bet novērtēt un pamanīt tās ikdienas vērtības, kas reizēm ir tepat blakus, tikai ir nepieciešama vēlme tās saredzēt un ieklausīties.

Līdztekus konkursam norisinājās arī izglītojošas lekcijas skolās, kas veicināja diskusiju un mudināja jauniešus aizdomāties par dažādiem veidiem, kā gūt pozitīvas emocijas un pilnveidot sevi radošā veidā, gūstot noderīgu pieredzi un „eksperimentējot” ar pozitīviem piedzīvojumiem, nevis pakļaujot sevi atkarību vielu lietošanas riskam. Tāpat jauniešiem tika atgādināts, ka eksperimentējot, jābūt tālredzīgiem un jāspēj paredzēt turpmāko situācijas attīstību.