06.12.2016.

Šogad pēdējā nodarbība par bērnu traumatismu

Svētki tuvojas – svecītes, rotaļas, kņada un priecīgs satraukums, kas nereti bez prieka nes sev līdzi arī negadījumus un traumas. Negaidītas, negribētas un neparedzamas. Grūti noticēt, bet aptuveni 75% gadījumu bērni traumas gūst tieši savu tuvinieku, ģimenes lokā. Kad tas noticis, prātot ir par vēlu. Tad ir jārīkojas pareizi, pārdomāti un iespējami mierīgi.
Diemžēl šādā situācijā, kad ar bērnu noticis kāds negadījums, satraukums visbiežāk provocē neadekvātas un nesakarīgas reakcijas un rīcību no vecāku puses, it īpaši, ja šāda nelaime notikusi pašā svētku burzmas laikā. Lai neapjuktu, vecākiem ir ļoti svarīgi būt jau iepriekš sagatavotiem un zinošiem, turklāt praktiski, nevis teorētiski, jo tieši pareiza palīdzības sniegšana pirmajās minūtēs ir kritiska bērna veselībai un nereti pat dzīvībai.
Iegūt tieši šādas – praktiskas un pielietojamas – zināšanas būs iespējams bezmaksas nodarbībā* par bērnu traumatismu, kas notiks 8. decembrī no plkst. 17.00 – 19.00 Rīgas Veselības centra filiālē Iļģuciems, Buļļu ielā 7, Rīgā. Arī šoreiz nodarbību vadīs Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsts reanimatologs Valdis Skotelis, stāstot par dažādām bērnu traumām un to profilaksi, kā arī demonstrējot pirmās palīdzības sniegšanas metodes un principus, sniedzot uzskatāmus un konkrētus piemērus.

Lai pieteiktos nodarbībai, lūdzam rakstīt uz solisdross@gmail.com vai zvanīt uz tālr. nr. 29249579.

Nodarbība notiek projekta “Pirmais solis – drošs!” ietvaros, un tās mērķauditorija ir zīdaiņu, jaunākā un pirmsskolas vecuma bērnu vecāki. Projektu īsteno „Ilgtspējīgas attīstības fonds” sadarbībā ar „Rīgas veselības centru”, finansē Rīgas Domes Labklājības departaments.

 

Foto no www.rigasveseliba.lv