24.10.2014.

Svinīgi atklās Rīgas veselības centra jauno filiāli „Imanta”

Pirmdien, 27. oktobrī plkst. 12.00 – Imantas 8.līnijā 1A tiks atklāta SIA „Rīgas veselības centrs” filiāle “Imanta”. Svinīgajā pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa, Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte, kā arī Rīgas Veselības centra vadītāja Alīna Dudele.

SIA „Rīgas veselības centrs” filiāles “Imanta” jaunās telpas izveidotas jaunuzbūvētās sociālās dzīvojamās ēkas pirmajos trijos stāvos, un to kopējā platība ir 2682.2m²., telpas ir izbūvētas atbilstoši visām mūsdienu prasībām ambulatorās ārstniecības iestādes darba nodrošināšanai un tajās ērti varēs iekļūt arī pacienti ar īpašām vajadzībām.

Filiālē “Imanta” iedzīvotāji varēs saņemt plašu diagnostisko izmeklējumu klāstu, jo plašās un modernās telpas nodrošinās nepieciešamos apstākļus pacientu diagnostikai, ārstēšanai un rehabilitācijai: funkcionālā diagnostika, ultrasonogrāfijas, doplerogrāfijas, neirosonogrāfijas izmeklējumi, ehokardiogrāfija un elektrokardiogrāfija. Plānots nodrošināt arī rentgenoloģijas un mammogrāfijas izmeklējumus. Jaunajām māmiņām būs pieejams zīdaiņu peldināšanas baseins, kurā strādās sertificēti fizioterapeiti un kurā mazuļi varēs apgūt pirmās peldētprasmes, nostiprināt imunitāti un kaulu, muskuļu sistēmu.

Filiālē “Imanta” būs pieejami arī moderni aprīkoti zobārstniecības kabineti, kuros varēs saņemt valsts apmaksātus zobārstniecības pakalpojumus bērniem un maksas zobārstniecības pakalpojumus pieaugušajiem, kā arī būs iespēja veikt zobu higiēnu, zobu protezēšanu.

Filiālē „Imanta” strādās 53 speciālisti no tiem 12 ģimenes ārsti un ārsti speciālisti: LOR speciālisti, acu ārsti, pieaugušo un bērnu neirologs, bērnu ķirurgs, dermatologs, ginekologs, arodslimību ārsts un logopēdi. Īpaša uzmanība tiks pievērsta rehabilitācijas pakalpojumiem: ārsts rehabilitologs izstrādās individuālu rehabilitācijas programmu, kuru varēs īstenot sertificēto fizioterapeitu vadībā iestādes vingrošanas zālēs.

SIA „Rīgas veselības centrs” filiālē “Imanta” tiks piedāvāti arī vakcinācijas un procedūru kabineta pakalpojumi, masāžas pakalpojumi pieaugušajiem un bērniem. Strādās arī fizikālās medicīnas kabinets.

 

Papildus informācija

SIA “Rīgas veselības centrs” ir ārstniecības iestāde, kas ir izveidota reorganizācijas rezultātā, 2014. gada 14. jūlijā, apvienojot Rīgas pašvaldības ārstnieciskā profila kapitālsabiedrības “Bērnu veselības centrs “Ķengarags””, “Bolderājas poliklīnika”, “Iļģuciema poliklīnika”, „Primārās veselības aprūpes centrs “Ziepniekkalns””, “Torņakalna poliklīnika” un „Veselības centrs “Imanta””. Sabiedrības kapitāla daļu turētājs ir Rīgas pašvaldība.

SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” 16.09.2011. noslēdza projektēšanas un būvniecības līgumu Nr.4-1.4/2011-023 ar būvuzņēmēju pilnsabiedrību „RE&RE un DĀRTI” par trīs daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku izbūvi Imantas 8.līnijā 1. Tehniskais projekts tika akceptēts Rīgas pilsētas būvvaldē 18.07.2012. Būvniecības projekta autors ir projektēšanas firma SIA „EJA”. Ēkas tika nodotas ekspluatācijā 2014.gada 10.jūlijā. Realizējot visu projektu, tika uzbūvētas trīs daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas ar 287 sociāliem vienistabas dzīvokļiem (tajā skaitā 8 invalīdu un 14 grupu dzīvokļiem), veselības centru, Rīgas sociālā dienesta Teritoriālo centru, Rīgas sociālā dienesta Dienas centru. Būvniecības kopējās izmaksas sastādīja EUR 16332477,54.

Imantas 8. līnijas 1 k-2 jau darbojas Rīgas Sociālā dienesta teritoriālais centrs „Imanta” (informatora tālrunis 67037892). Imantas 8.līnijā 1 k-3 darbojas nodibinājuma „Latvijas Evanģēliski Luteriskās baznīcas Diakonijas centrs” daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs „Mēs”, kura ietvaros tiek nodrošināts dienas centra pakalpojumu pilngadīgām personām, līdz 50 personām dienā (tālrunis: 26688762). No 3. novembra Biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” sāks sniegt jaunu Dienas aprūpes centra pakalpojumu cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, kompleksiem funkcionāliem traucējumiem, kā arī ar autiska spektra iezīmēm Imantas 8.līnija 1 k 3 (tālrunis 26176901).

Foto: www.arnulfochoate.tumblr.com