12.05.2016.

9. un 16.jūnijā. “Tēva loma ģimenē”

Rīgas domes Labklājības departaments aicina rīdziniekus izmantot iespēju apmeklēt bezmaksas lekciju kursu “Tēva loma ģimenē”, kur tiks runātas tādas tēmas kā: “Pārmaiņas pāra attiecībās, bērnu gaidot, un topošā tēva loma” un “Bērniņš ienācis ģimenē. Jaunā tēta loma” .

– Nodarbību laiks: 9. un 16. jūnijs.

– Nodarbības ilgum: 90 minūtes. (18:00-19.30)

– Nodarbības norises vieta: “Ģimenes skola” Dzemdību nama 2.stāvā.

Dalība Rīgas pilsētas pašvaldības iedzīvotājiem ir bez maksas.

Lai rosinātu pāra savstarpējās sarunas un atbalstu, gatavojoties jaunajam ģimenes modelim un pienākumiem, Rīgas domes Labklajības departaments, psihoterapeiti un psihologi aicina pieteikties nodarbībām par tēvu lomu ģimenē.

 

09.06.  18.00-19.30   Nodarbība “Bērniņš ienācis ģimenē. Jaunā tēta loma”                                           Vada: Ivanda Šūpulniece

16.06.  18.00-19.30    Nodarbība “Pārmaiņas pāra attiecībās, bērnu gaidot, un topošā tēva loma” Vada: Laila Laganovska

Nodarbībām var pieteikties:

  • rakstot uz e-pastu konsultanti.psihologi@gmail.com
  • vai zvanot T.+371 28275992 (Iveta Krūmiņa, nodarbību koordinators).

Ikvienam no mums, dzirdot vārdus ,,tētis” vai ,,mamma”, prātā rodas spilgti priekšstati. Mamma parasti ir tā, kas dod mīlestību, maigumu, rūpes. Tētis ir tas, kurš rada drošību, aizsardzību, stabilitāti, atrodoties lielākā attālumā no bērna nekā mamma. Tētis un mamma ir viena vesela divas dažādas sastāvdaļas – viņi abi ir vecāki, viņi abi ir ģimene. Tētis un mamma viens otru atbalsta, papildina, bet vienlaikus viņi ir arī atsevišķas personas, kas ir īpaši nozīmīgas bērna tālākajā attīstība. Tētim un mammai ir katram sava atšķirīga loma bērna attīstībā. Tētis un mamma ir atšķirīgi. Atšķiras gan viņu domāšana, gan ķermeņa uzbūve. Tētis nevar dzemdēt bērnu. Mamma ir fiziski vājāka, bet viņa spēj izvēlēties drēbītes bērnam labāk nekā tētis. Tētis spēj spēlēt futbolu ar dēlu tā, kā to spēj darīt tikai tētis. Katrs no viņiem ir unikāls, īpašs un viņi abi ir ļoti vajadzīgi bērnam. No agras bērnības bērna prātā sāk veidoties priekšstats par to, ka viņš ir zēns. Vēlāk viņš saprot, ka zēni izaug par vīriešiem un kļūst par tētiem. Un par to, kādi ir tēti, viņš uzzina, redzot savu tēti, redzot mammas un tēta attiecības. Tātad, lai tētis varētu būt īsts tētis, viņam prātā ir jābūt priekšstatam par to, kā tēti izturas: kā viņi auklē bērnus, kā viņi spēlējas, kā palīdz pildīt skolas mājas darbus, kā tēti izturas pret savām sievām. Lai ģimene būtu pilnvērtīga bērnam ir jābūt gan mammai, gan tētim. Lai arī tēvi, kuri rūpējas par saviem bērniem nav retums, psihologu pētījumi norāda, ka par tēva galveno lomu mazuļa dzīvē tiek uzskatīta naudas pelnīšana iztikai. Arī paši tēvi īpaši necenšas piedalīties savu bērnu audzināšanā. Viņi tiešām daudz strādā un nogurst pēc darba, tādēļ bērnu audzināšanai vairs neatliek ne laika, ne spēka. Netrūkst arī tādu vīriešu, kuri uzskata, ka bērnu audzināšana ir jāatstāj sieviešu ziņā. Tomēr tēva loma bērna dzīvē ir ļoti svarīga, jo visbiežāk tēvs ir bērna autoritāte.

 

#Informāciju sagatavoja RD Labklājības departamenta Apmācību un informācijas sektora galvenā speciāliste Evita Hatilova