28.12.2015.

Tuvojoties svētku brīvdienām – atgādinājums par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām

Vien trīs darba dienas mūs šķir līdz Jaunā gada sagaidīšanai, un daudzi vēl cenšas pagūt veikt  steidzamākos darbus, lai gaidāmās brīvdienas varētu pavadīt mierpilni un atpūšoties.

Ziemassvētku dienās Rīgas slimnīcās bija vērojams tādu ambulatoro pacientu pieplūdums, kam nepieciešamo veselības aprūpi ikdienā varēja sniegt viņu ģimenes ārsti savās ģimenes ārstu praksēs, tajā skaitā – izrakstīt recepšu medikamentus.

Tādēļ iedzīvotāji tiek aicināti veselības pārbaudes, dažādas procedūras, tai skaitā izmeklējumus, kas nav saistīti ar neatliekamām un akūtām saslimšanām, veikt pie saviem ģimenes ārstiem savlaicīgi. Tāpat jāpārbauda savu recepšu medikamentu krājumi, jo diemžēl ik gadu slimnīcu uzņemšanas nodaļās liela daļa pacientu svētku dienās vēršas tieši tādēļ, lai saņemtu jaunas receptes saviem medikamentiem.

Būsim atbildīgi ne vien pret savu veselību, bet arī pret medicīnas personālu un pacientiem ar neatliekamām veselības problēmām!

Ja akūtas veselības problēmas radušās svētku dienās un veselības  stāvoklis neatļauj gaidīt,  Rīgā iedzīvotājiem ir iespēja vērsties dežūrārstu dienestā.

Dežūrārstu darba laiks Jaunā gada brīvdienās pieejams ŠEIT.

Dežūrārsts sniegs palīdzību visiem iedzīvotājiem ārstniecības iestādes darbības teritorijā neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir piereģistrēts.

Dežūrārsti, kam noslēgts īpašs līgums ar NVD, drīkst arī izrakstīt valsts kompensējamos medikamentus, nosūtīt uz izmeklējumiem un analīzēm, turklāt darbadienās dežūrārsts var nākt arī mājas vizītē (medicīnas iestādes darbības teritorijā).

Atgādinām arī par Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni –  zvanot uz numuru 66016001iedzīvotājiem ir iespēja ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskas red_phonekonsultācijas un ieteikumus, kā rīkoties akūtu saslimšanu vai hronisku saslimšanu saasinājumu gadījumos. Vairāk informācijas – ŠEIT.


Rutīnas pārbaužu veikšana, lai atrisinātu pavisam ikdienišķas veselības problēmas, tai skaitā – jaunu recepšu saņemšana, svētku dienās un brīvdienās būtiski noslogo slimnīcu mediķus, veidojas garas rindas, apgrūtinot to pacientu aprūpi, kam tiešām nepieciešama neatliekama palīdzība un radušās akūtas veselības problēmas.

Rūpēsimies par savu veselību jau laikus! Lai droši un mierīgi svētki!

Foto: www.careandcost.com; www.softicons.com