24.08.2015.

Uzsāks inovatīvu apmācību programmu vecākiem – „Mīlestības terapija man un manam bērnam”

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību „Psiholoģijas un attīstības centrs „Mājas”” šā gada 7.septembrī uzsāks inovatīvu apmācību programmu pirmsskolas bērnu vecākiem, lai izglītotu par bērnu psiholoģisko un emocionālo attīstību pirmsskolas vecumā.

Apmācību programmā paredzētas 10 nodarbības, kas notiks pirmdienās, plkst. 17:30-20:30, Vecrīgā, Klostera ielā 5/7, Svētās Ģimenes Mājā.

Pieteikšanās – aizpildot anketu www.milestibasmaja.lv. Papildu informācija – 26039700 (Līga Ruttule, „Psiholoģijas un attīstības centrs „Mājas””.

Apmācību programmā, ko vadīs psiholoģe Ina Grasmane un mākslas terapeite Līga Ruttule, iekļautas psiholoģiski terapeitiskas metodes. Programma ir balstīta uz inovatīvu mīlestības pedagoģiju  – pirmsskolas vecuma bērnu apmācīšanas un audzināšanas sistēmu, lai audzinātu izglītotu un radošu cilvēku, kurš dzīvo un attīstās saskaņā ar savu iekšējo būtību.

Katra no 10 nodarbībām tiks veltīta noteiktai tēmai, piemēram, satikšanās ar bērnu viņa jūtās un kopā pārdzīvojums, kas mazina sāpju varu pār bērna dzīvi; mīlestības lēmums kā audzināšanas instruments un tā izdzīvošana attiecībās ar bērnu; disciplinēšanas sistēma Mīlestības pedagoģijā; darbs ar bērnu bailēm un dusmām; bērna vainas sajūta un tās ietekme uz bērna dzīvi, kā arī citas tēmas.

Mūsdienās izglītības un tradicionālā audzināšanas sistēma  var novirzīt bērnu  no viņa iekšējā, patiesā ES un viņa  patiesās būtības. Reizēm gan vecāku audzināšanas metodes, gan tradicionālā izglītības sistēma izvirza prasības, kuru izpilde tiek autoritatīvi pieprasīta. Bieži  bērni savu izpildāmo darbību jēgu un neprot  prasības saskaņot ar savu iekšējo, vienreizējo būtību un talantiem. Tādēļ programmas idejas pamatu veido ideja par nepieciešamību atjaunot bērna saikni ar viņa iekšējo, radošo būtību, kas var palīdzēt arī bērniem, kuriem ir psiholoģiski un psihosomatiski traucējumi.

Milestibas terapija_afisa

Lekciju nodrošina Rīgas domes Labklājības departaments, tādēļ bez maksas apmācību programmu var apmeklēt rīdzinieki, kuru  deklarētā dzīves vieta ir Rīgā.

Vairāk informācijas par šo programmu, kā arī citiem Rīgas pašvaldības organizētajiem pasākumiem rīdziniekiem iespējams uzzināt mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv

Foto: www.champagnejs.wordpress.com