06.03.2019.

Vecāki tiek aicināti uz bezmaksas nodarbību ciklu „Mīlestības terapija manam bērnam un man”

Rīgas domes Labklājības departaments aicina rīdziniekus apmeklēt bezmaksas nodarbību ciklu vecākiem “Mīlestības terapija manam bērnam un man”.

Nodarbību cikls sastāv no desmit nodarbībām. Pirmā nodarbība 2019.gada 21.martā, plkst. 10:00, Mīlestības Mājā, Gustava Zemgala gatvē 48. Nodarbības notiks katru ceturtdienu šajā pašā laikā un vietā desmit nedēļas pēc kārtas. Katra nodarbība ilgs trīs stundas, tās vadīs psiholoģe Ina Grasmane.

“Mīlestības terapija manam bērnam un man” ir apmācību cikls vecākiem, kurā aicinām apgūt vairākus ļoti praktiskus bērnu audzināšanas un mācīšanas instrumentus, ko Mīlestības pedagoģija paredz izmantot darbā ar bērniem. Mūsdienās izglītības un tradicionālā audzināšanas sistēma  novirza bērnu  no viņa iekšējā, patiesā ES, viņa patiesās būtības, izvirza prasības, kuru izpilde tiek autoritatīvi pieprasīta. Bieži bērni nesaprot darītā jēgu un neprot apkārtējo prasības saskaņot ar savu iekšējo, vienreizējo būtību un talantiem.

Vairāk kā 20 gadu laikā Mīlestības pedagoģija ir pierādījusi, ka, atjaunojot bērna saikni ar viņa iekšējo, radošo būtību, atkāpjas smagi bērnu psiholoģiski un psihosomatiski traucējumi. Bērnu traucējumu un attīstības grūtību pamatā bieži vien ir mazā cilvēka nespēja būt kontaktā ar sevi, savu iekšējo patieso, vienreizējo būtību, tādēļ notiek novirzīšanās no sava vienreizējā, radošā potenciāla  izmantošanas. Mīlestības pedagoģija iet pretēju ceļu. Tā audzina, attīsta, māca, izmantojot mīlestības pedagoģijas un terapijas instrumentus, kas radušies ilggadīgā pieredzē darbā ar bērniem. Mīlestības pedagoģija audzināšanas un apmācību procesā integrē psiholoģiski terapeitiskas metodes.

Nodarbību ciklā ir ietvertas šādas nodarbības:

  1. Mīlestības lēmums kā audzināšanas instruments;
  2. Satikšanās ar bērnu viņa jūtās;
  3. Brīvā spēle;
  4. Ritms kā audzināšanas, apmācību un disciplinēšanas metode;
  5. Disciplinēšanas sistēma Mīlestības pedagoģijā. Galvenie disciplinēšanas likumi un veidi;
  6. Bērnu traucējumi un to būtība… Veidi, kā palīdzēt bērnam;
  7. Bērnu dusmas, darbs ar bērnu dusmām;
  8. Bērnu bailes, darbs ar bērnu bailēm;
  9. Vainas sajūta;
  10. Mazais bērniņš manī.

Lai pieteiktos nodarbībām, jāaizpilda anketa šeit.

Sīkāka informācija šeit.

Foto: sasint/Pixabay