12.09.2017.

Vecāki varēs noklausīties lekcijas par aktuālāko bērnu veselības veicināšanā

 

Ņemot vērā ārstu norādītās tendences par Latvijā dzīvojošo bērnu veselības problēmām pēdējo gadu laikā, Ilgtspējīgas Attīstības Fonds Rīgas domes Labklājības departamenta projekta „Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros organizē nodarbības vecākiem par četrām tēmām: “Veselīga uztura principi”, “Bērnu fiziskā veselība un attīstība”, “Bērnu garīgā veselība un tās veicināšana”, “Dzimumattīstības posmi bērnam”. Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 „Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.

“Aptaukošanās, liekais svars bērniem jau vairākus gadus ir kļuvusi arī par problēmu Latvijā. Pēdējo gadu tendences liecina, ka arvien vairāk palielinās bērnu skaits, kuriem veidojas aptaukošanās. Vidēji 4 bērni no 20 ir ar aptaukošanās problēmām,” skaidro Bērnu slimnīcas endokrinoloģe Iveta Dzīvīte-Krišāne, piebilstot, ka bieži vien ar šīm problēmām var tikt galā iesaistot vecākus, visu ģimeni veselīgāka uztura izvēlē.

Par to, kas vecākiem būtu jāzina, lai risinātu bērnu liekā svara problēmas un līdz tām nenonāktu, tiks organizēts nodarbību cikls “Veselīga uztura principi” Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā 23.septembrī no no plkst. 10:00 līdz 14:00, 26. un 28.septembrī no plkst. 18:00 līdz 20:00. Uz nodarbībām aicināti vecāki, kuri vēlas iegūt papildu zināšanas bērnu veselības veicināšanā, droši ņemot līdzi arī bērnus, kuriem paralēli tiks nodrošināta nodarbība par veselīgu uzturu.

Nodarbības par tēmu “Veselīga uztura principi” notiks arī oktobrī. 7.oktobrī no 10:00 līdz 14:00, 10. un 12.oktobrī no 18:00 līdz 20:00, 21.oktobrī no 10:00 līdz 14:00 un 24. un 26.oktobrī no 18:00 līdz 20:00.

Nodarbībās ikviens dalībnieks varēs uzdot interesējošos jautājumus un iesaistīties diskusijā par konkrēto tēmu. Nodarbības to dalībniekiem būs bezmaksas.

Lai vecāki varētu pilnvērtīgi piedalīties nodarbībās, paralēli tiks nodrošinātas nodarbības bērniem no 3 gadu vecuma par saistošo tēmu.

Vairāk informācija par nodarbību norisi un laika grafiku atrodama www.iaf.lv, www.veseligsridzinieks.lv un www.bkus.lv.

Pieteikties uz nodarbībām var rakstot uz e-pastu adresi vinnijapukaskola@gmail.com vai zvanot uz tālr. nr.  29187561.