25.09.2024.

Bezmaksas atbalsta grupa viena vecāka ģimenēm “Resursi vecākiem, iespējas bērniem”

Aicinām pieteikties atbalsta grupai vecākiem, kuri dažādu iemeslu dēļ bērnus audzina vieni vai bez otra vecāka klātbūtnes.

Nodarbību laikā padziļināti tiks apskatītas tēmas par viena vecāka ģimenē augošu bērnu attīstības un audzināšanas aspektiem, atbalsta metodēm veselīgai bērna attīstībai. Tiks runāts par vecāku konstruktīvu sadarbību un konfliktu risināšanas prasmēm gan vecāku starpā, gan vecāka un bērna starpā. Tiks apspriests, kā vecākiem rūpēties par savu fizisko un garīgo veselību, veidot veselīgas attiecības, kā arī akcentēta finanšu pratība un karjeras plānošana.

Atbalsta grupā būs iespēja satikties vecākiem līdzīgā situācijā, dalīties pieredzē, sniegt un saņemt atbalstu no citiem vecākiem un grupu vadītāja – kvalificēta un sertificēta psihologa.


ATBALSTA GRUPAS NORISES LAIKI!

Katru pirmdienu no 30. septembra līdz 25. novembrim, no plkst. 18:00 līdz 20:05.

Nodarbības vadīs klīniskā psiholoģe Laima Madžule.

Pieteikšanās: šeit

 

Uzmanību! Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots. Grupa ir daļēji slēgta – jauni dalībnieki tiek uzņemti līdz trešajai nodarbībai.

Nodarbības notiks Alauksta ielā 21-26, Rīgā, “OnPlate” Veselības telpā.

Pieraksts un dalības atteikšana nodarbībām ir OBLIGĀTA prasība.

Jautājumu gadījumā rakstiet uz e-pastu ieva@onplate.lv


ATBALSTA GRUPAS NODARBĪBU PLĀNS!

Kopumā atbalsta grupas ietvaros paredzētas 8 nodarbības:

1. nodarbība. Psiholoģiski veselīgas vides pamatelementi – pieņemšana, vadība, sapratne, stabilitāte un beznosacījuma mīlestība.

2. nodarbība. Ģimenes naratīva rekonstruēšana un atbalsts bērnam – vajadzību apzināšanās un traumas pārstrāde. Kā palīdzēt bērnam pieņemt un izpaust smagas jūtas? Kā sadarboties ar otru bērna vecāku jautājumos, kas saistīti ar bērna audzināšanu, un iesaistīt citus tuvos cilvēkus?

3. nodarbība. Savu vajadzību apzināšanās un disfunkcionālo pārliecību izvērtējums, ikdienas rutīnas un rituāli. Savu pamatvajadzību (miega, pilnvērtīga uztura, fizisko aktivitāšu) ievērošana. Ikdienas laika plānošana. Bērna iesaistīšana ikdienas pienākumos.

4. nodarbība. Vingrinājumi stresa mazināšanai, atbalsta tīkla veidošana, iepriekšēja sagatavošanās problēmu situācijām.

5. nodarbība. Konflikta dinamika un attīstība, konflikta risināšanas stratēģijas, komunikācijas modeļi un ģimenes sistēmas ietekme uz individuālā komunikācijas stila pieņemšanu. Kādi ir biežāk izplatītie komunikācijas stili un kurš no tiem ir tieši man raksturīgs? Kādas ir tipiskākās konfliktu risināšanas stratēģijas? Kāda ir mana no ģimenes gūtā pieredze konfliktu risināšanā?

6. nodarbība. Apzināta un cieņpilna komunikācija. Kāda ir mana personiskā attieksme pret konfliktu? Ko darīt ar emocijām konfliktā? Ko es varu darīt, lai konflikts no problēmas pārvērstos iespējā?

7. nodarbība. Karjeras konsultēšana. Tev būs iespēja izvērtēt savu profesionālo pieredzi – analizēt uzticētos pienākumus, novērtēt savas zināšanas un prasmes. Izpētīt savu personību – stiprās, vājās puses, Tavus īpašos talantus un dotības. Apzināties, kāds darbs atbilst Tavai personībai.

8. nodarbība. Finanšu pratība. Analizēsim savu finansiālo situāciju, izvirzīsim konkrētu mērķi un izstrādāsim rīcības plānu mērķa sasniegšanai.