Turpinās galvaspilsētas vecākās paaudzes pārstāvju iepazīšanās ar senioru integrācijas starpvalstu projektu «Būsim aktīvi! – Vecāka gadagājuma cilvēku sociālās izolētības mazināšana caur brīvprātīgo darbu Igaunijā, Latvijā un Somijā».
Visu aprīli noritēja tikšanās ar tiem senioriem, kuri apmeklē Rīgas pilsētas Centrālo bibliotēku (RCB) un tās filiāles. Šādas tikšanās, kurās projekta vadības pārstāvji iepazīstināja bibliotēku apmeklētājus ar projektu un tā ietvaros īstenotajām aktivitātēm, notika RCB pieaugušo literatūras nodaļā 19.aprīlī, Juglas un Rēznas filiālbibliotēkās 20.aprīlī un Torņkalna filiālbibliotēkā 27.aprīlī.
Projekta «Būsim aktīvi!» vadītāja Aija Vecenāne 19. aprīlī tikās ar vairākiem desmitiem lasītāju, kuri pulcējās Rīgas pilsētas Centrālās bibliotēkas lasītāju zālē Brīvības ielā 49/53. Viņa pastāstīja par projektu un tā norisi. Pēc veiktajiem pētījumiem un pārrunām ar 12 senioru organizācijām Rīgā tika nolemts atvērt senioru zvanu centru, kas darbojas kopš februāra.
Patlaban brīvprātīgajā darbā iesaistījušies nepilni četri desmiti senioru, viņi darba dienās četras stundas saņem zvanus no vecākās paaudzes pārstāvjiem un atbild uz viņu jautājumiem. Pensionētā mediķe Rita Gūtmane, viena no operatorēm, iepazīstināja, kā norisinās darbs senioru zvanu centrā.
«Zvana par visu – lai pastāstītu par savām raizēm, problēmām, ikdienu, arī par sociāla rakstura jautājumiem, par mazajām pensijām. Jautā, kur saņemt kādu atbalstu vai pabalstus, kur Rīgā var aiziet uz kādiem kultūras pasaukumiem. Lai būtu vieglāk darboties, mums ir sagatavotas mapītes ar informāciju par dažādiem jautājumiem – kādi pasākumi notiek par maksu, kādi – bez maksas, kas norisinās bibliotēkās. Tā kā projekts norisinās Rīgas pašvaldības teritorijā, tad visi pasākumi, kur iespējams aiziet vai iesaistīties, notiek Rīgā. Tomēr cilvēki zvana no visas Latvijas, un tad mēs, zvanu centrā strādājoši, balstoties uz savu pieredzi, bieži vien varam palīdzēt arī viņiem,» pastāstīja R. Gūtmane. «Zvanu centrs atrodas manā bijušajā darba vietā, ar lielu prieku eju atcerēties jaunību. No februāra līdz aprīļa vidum esmu strādājusi piecas reizes. Ļoti bieži cilvēki interesējas arī par veselības jautājumiem. Tā kā pati esmu pensionēta mediķe, tad sniedzu konsultācijas šajos jautājumos. Cilvēki bieži interesējas, kur palikušas zāles, kas agrāk bija pieejamas. Tad vēl ir nekonkrēti jautājumi, piemēram, kur es varu pārbaudīt veselību… Pie ģimenes ārsta! Taču gadās, ka cilvēks neko nav dzirdējis par ģimenes ārstu. Man patīk šis brīvprātīgais darbs. Un ikviens, kam ir vēlme palīdzēt citiem, ir aicināts piedalīties. Tas nav ne grūti, ne sarežģīti.»