10.09.2014.

Fiziskās aktivitātes vecāka gadagājuma iedzīvotājiem

Vecāka gadagājuma iedzīvotājiem tieši regulāras fiziskās aktivitātes ir viena no vissvarīgākajām lietām, ko iespējams paveikt savas veselības labā. Tās var novērst daudzas veselības problēmas, kas, līdz ar gadiem,  var saasināties. Fiziskās aktivitātes palīdz uzturēt un veidot spēcīgāku muskuļu masu. Tuklāt jāpatur prātā, ka nelielas fiziskās aktivitātes ir daudz labākas nekā – nekādas.

Veselības ieguvumi tikai palielinās un, ja arī gadu skaits ir lielāks par 65 un nav būtisku veselības vai kustību ierobežojumu, aicinām ieskatīties dažos padomos.

Vecāka gadagājuma iedzīvotājiem nepieciešamas:

jogging 2 stundas un 30 minūtes (kopā – 150 minūtes) vidējas intensitātes aerobās aktivitātes (piemēram, aktīvas pastaigas) katru nedēļu UN
weight training muskuļus stiprinošas aktivitātes 2 vai vairāk dienas nedēļā, kas darbina visas galvenās muskuļu grupas (kājas, gūžas, mugura, vēders, krūtis, pleci un rokas)

VAI

jogging 1 stundu un 15 minūtes (75 minūtes kopā) enerģiskas un aktīvākas aerobās aktivitātes (piemēram, lēns skrējien) katru nedēļu UN
weight training muskuļus stiprinošas aktivitātes 2 vai vairāk dienas nedēļā  darbina visas galvenās muskuļu grupas (kājas, gūžas, mugura, vēders, krūtis, pleci un rokas)

VAI

walking jogging līdzvērtīgas vidējas un intensīvākas aerobās aktivitātes kopā UN
weight training muskuļus stiprinošas aktivitātes 2 vai vairāk dienas nedēļā  darbina visas galvenās muskuļu grupas (kājas, gūžas, mugura, vēders, krūtis, pleci un  rokas)


Varbūt kādam sākotnēji 150 minūtes katru nedēļu šķiet daudz, bet tā nebūt nav. Tas ir 2 stundas un 30 minūtes – apmēram tikpat daudz laika paņem kādas filmas noskatīšanās. Labā ziņa ir tā, ka to visu var izdarīt nedēļas laikā un viss nav jāizdara vienā reizē. Fizisko aktivitāšu laiku iespējams sadalīt arī mazākos posmos visas dienas laikā. Jāatceras, ka tas ir vislabākais katram pašam savas veselības labā un vislabāk darbojas, ja tiek ievērota mērena vai enerģiskāka piepūle vismaz 10 minūtes vienā reizē.