19.11.2014.

“HIV testēšanas nedēļā” iespējams veikt bezmaksas HIV eksprestestu

Jau otro gadu pēc kārtas, no 21. līdz 28.novembrim, tieši nedēļu pirms Pasaules AIDS dienas, ko atzīmē 1.decembrī, vairāk kā 40 Eiropas valstīs norisināsies HIV testēšanas nedēļas pasākumi.HIV testēšanas nedēļas mērķis ir palielināt sabiedrības informētību par to, cik svarīgi ir savlaicīgi un regulāri veikt HIV testu, lai tādējādi samazinātu cilvēku skaitu, kuri dzīvo ar HIV pat nezina savu diagnozi, kā arī slimības vēlīnu atklāšanu. Tāpat HIV testēšanas nedēļas mērķis ir uzrunāt cilvēkus, kuri visvairāk pakļauti HIV infekcijas riskam,* lai veicinātu šo personu atbildību par savu un citu personu veselību.

Arī Latvijā no 21. līdz 28.novembrim Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām un HIV profilakses punktu tīklu, aicina iedzīvotājus bez maksas un anonīmi veikt HIV testu kādā no 24 vietām visā Latvijā un saņemt pirms un pēc testa konsultāciju, kuras laikā iespējams uzdot interesējošos jautājumus par HIV.

HIV TESTA VEIKŠANAS VIETAS RĪGĀ

Testu veiksanas vietas

HIV EKSPRESTESTS – TAS IR ĀTRI, DROŠI UN VIENKĀRŠI!

HIV testus iespējams veikt arī RD Labklājības departamenta līdzfinansētās biedrības “DIA+LOGS” atbalsta un resursu centrā – Rīgā, Dzirnavu ielā 135, kur jau kopš 2003.gada tiek nodrošināti HIV profilakses un psiho-sociālie pakalpojumi narkotisko vielu lietotājiem un to kontaktpersonām. Vairāk par biedrības “DIA+LOGS” darbību iespējams uzzināt ŠEIT. Testus var veikt arī bez iepriekšēja pieraksta.

Dialogs_laiki

Tāpat testus varēs veikt arī RD Labklājības departamenta līdzfinansētajās Latvijas Sarkanā Krusta veselības istabās Rīgā – Aptiekas ielā 8, Aglonas ielā 35/3, Gaiziņa ielā 7 un Šarlotes ielā 1B. Arī tur testus var veikt bez iepriekšēja pieraksta.

Veselibas istabas_laiki

Eiropā vismaz katrs trešais cilvēks no 2,3 miljoniem HIV inficēto nezina, ka ir HIV inficēts. Pusei no tiem HIV tiek diagnosticēts novēloti, līdz ar to tiek novēloti uzsākta ārstēšana. Laicīga HIV infekcijas diagnostika ir ļoti svarīga, jo personai, zinot savu HIV testa rezultātu, samazinās iespēja, ka tā piekops riskantus uzvedības paradumus un inficēs citus. Turklāt personām, kurām HIV atklāts novēloti, ārstēšana norit grūtāk, jo tiek novērotas vairākas veselības komplikācijas.

Latvija diemžēl 2012.gadā Eiropas Savienības valstu vidū ieņēma otro vietu jauno HIV infekcijas gadījumu skaita ziņā. Latvijā visvairāk HIV tiek reģistrēts jaunu cilvēku vidū un heteroseksuālu cilvēku vidū (dzimumattiecības starp sievieti un vīrieti). Latvijā kopējais reģistrētais HIV infekcijas gadījumu skaits kopš 1987.gada līdz 2014.gada 1.oktobrim ir 6117 gadījumi.

PLAKĀTS – VEIC HIV TESTU, JA …

 Plakats_SPKC

 

HIV eksprestests