03.02.2015.

Aicinām uz Vinnija Pūka skolas lekciju vecākiem „Vai mans bērns ir ortopēdiski vesels?”

Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus pieteikties nākamajam „Vinnija Pūka skolas” semināram „Vai mans bērns ir ortopēdiski vesels?”.

Seminārs notiks 21.februārī no plkst. 10:00 līdz 14:00,  VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Vienības gatvē 45. Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com. Semināru vadīs BKUS ķirurgs dr. Jānis Upenieks un, kā jau ierasts, arī šoreiz vecāki aicināti semināru apmeklēt kopā ar bērniem.

Programmā:

Lekcijas programmā:

10.00 – 11.00 Augoša bērna kāja – kā atšķirt normu no patoloģijas? 1.daļa.Tēmas: X un O veida kājiņas; kāju rotācija; sāpes ceļu locītavās.
11.00 – 11.15 Pauze. Jautājumi.
11.15 – 12.15 Augoša bērna kāja – kā atšķirt normu no patoloģijas? 2.daļa.Tēmas: plakanā pēda un bērna apavi; greizā pēda un citas deformācijas.
12.15 – 12.45 Diskusija.
12.45 – 13.45 Stājas traucējumi un muguras problēmas bērniem.Tēmas: stājas traucējumi un vingrojumi pareizai stājai; mīti un patiesība par skoliozi; sāpes mugurā bērniem.Noslēgumā – jautājumi.

Pēc bērniņa dzimšanas dzemdību nodaļā bērna apskati veic neonatalogs, savukārt bērnu ķirurga profilaktiskās apskates veiktas netiek. Konstatēt tādas problēmas, kā iedzimtas greizas pēdiņas, nepareizs kāju izvērsums vai citas ortopēdiskas problēmas, iespējams apskatēs pie ģimenes ārstiem, kuri var izrakstīt nosūtījumu pie speciālista. Liela atbildība gulstas arī tieši uz vecāku pleciem, kuriem jābūt vērīgiem un ikdienā jāpievērš uzmanība, vai ar bērniņu viss ir kārtībā, bet galvenais – nebaidīties uzdot jautājumus ārstam, jo, ja ārstēšana tiks uzsākta laikus, tā var dot labus rezultātus.

Bērniņam sperot pirmos soļus un sākot staigāt, augšanas procesā veidojas fizioloģiskas izmaiņas. Katram mazulim tās var atšķirties no tādiem faktoriem, kā, piemēram, iedzimtība, pareizs kāju balsts vai pilnvērtīgs uzturs un vitamīni. Katrs pēdas daļas strukturāls vai funkcionāls traucējums var ietekmēt visu ķermeni, īpaši balsta un kustību orgānu sistēmu, un ne velti mugurkaulu var dēvēt par cilvēka balstu visa mūža garumā. Tādēļ zināšanas un savlaicīga ārsta konsultācija var būt noteicošs faktors veselīgam bērna augšanas procesam un visai turpmākajai dzīvei.

Vairāk par projektu un iepriekšējām nodarbībām uzzini ŠEIT – ww.veseligsridzinieks.lv/uzsakts-projekts-vinnija-puka-skola

 

Foto: www.fredericspectordpm.com