23.03.2016.

Iepazīsti projektu «Būsim aktīvi!» dienas centrā “Kamene”

22. februārī Rīgas domes Labklājības departamenta projekta vadītājas iepazīstināja vecākās paaudzes pārstāvjus, kuri apmeklē dienas centru «Kamene» Pļavniekos, ar senioru integrācijas starpvalstu projektu «Būsim aktīvi! – Vecāka gadagājuma cilvēku sociālās izolētības mazināšana caur brīvprātīgo darbu Igaunijā, Latvijā un Somijā».

Lai vairāk uzzinātu par starpvalstu projektu «Būsim aktīvi!», Rīgas domes Sociālā dienesta Sociālā darba nodaļas dienas centrā «Kamene», Pļavniekos, 22. februārī pulcējās vairāk nekā divi desmiti vecākās paaudzes pārstāvju, kuri ir pastāvīgi šī centra apmeklētāji. Vispirms viņus sociālā darbiniece Elīna Kušiņičeva iepazīstināja ar voluntieru kustību un tās mērķiem, bet pēc tam viena no projekta vadītājām – Ilona Segliņa no Rīgas domes Labklājības departamenta – senioriem pastāstīja par brīvprātīgo darbu senioru zvanu centrā Rīgā.

«Rīgas domes Labklājības departaments šajā projektā ir iesaistījies pēc Baltijas reģiona veselīgo pilsētu asociācijas (Somija) uzaicinājuma, un tajā piedalās arī somu pilsētas Turku pašvaldības Labklājības departaments un igauņu pilsētas Pērnavas Aprūpes centrs vecāka gadagājuma cilvēkiem,» sacīja I. Segliņa. «Aizvadītajā gadā tika veiktas nepieciešamās aktivitātes, lai visās trijās pilsētās izveidotu informācijas un atbalsta sistēmu senioriem. Pērnavā un Turku nolēma izmantot interneta platformu, savukārt mēs Rīgā izvēlējāmies izveidot zvanu centru. Tas darbojas kopš februāra sākuma, pie trim mobilajiem tālruņiem ik darbdienu četras stundas – no plkst. 10:00 līdz 14:00 – dežurē brīvprātīgie, kuri saņem no citiem vientuļiem un sociāli izolētiem senioriem, kā arī veic zvanus tiem, kuri izteikuši vēlēšanos tos saņemt.»

Par pieredzi, darbojoties zvanu centrā, klātesošajiem pastāstīja seniore Gundega: «Mums pienāk zvani no visdažādākajiem vecajiem ļaudīm. Mana pieredze, ko esmu guvusi savu dežūru laikā, ir pozitīva – zvanītāji bija sirsnīgi, labestīgi. Tiesa, kolēģiem gadījies saņemt zvanus arī no rūpju māktiem vientuļiem cilvēkiem. Taču tieši tāpēc mēs dežurējam, lai pa tālruni parunātos un tādējādi emocionāli palīdzētu. Man šāda veida brīvprātīgais darbs patīk, es tajā turpināšu piedalīties un aicinu iesaistīties arī jūs.»

Pļavnieku seniori par projektu «Būsim aktīvi!» izrādīja dzīvu ieinteresētību. Viņi gan uzdeva dažādus jautājumus, gan arī apsvēra savas iespējas piedalīties tajā.

Zvanu centrs senioriem pieņem zvanus!

Senioru zvanu centrā Rīgā darbdienās no plkst. 10:00 līdz 14:00 strādā brīvprātīgie, kuri saņem tālruņu zvanus no citiem senioriem un arī paši zvana tiem, kuri jūtas vientuļi un ir izteikuši vēlēšanos pēc šāda pakalpojuma. Ja Jūs interesē brīvprātīgais darbs vai dažādas Rīgas domes piedāvātas bezmaksas laika pavadīšanas iespējas, vai arī vienkārši gribas parunāties, zvaniet pa tālruņiem 20224913, 25643438 vai 29438355! Jums atzvanīs, ja Jūsu izvēlētā mobilo sakaru tarifa sarunu laiks ir ierobežots vai arī ja zvanāt no fiksētā mājas tālruņa.

Viena no projekta «Būsim aktīvi!» vadītājām – Ilona Segliņa no Rīgas domes Labklājības departamenta – Rīgas domes Sociālā dienesta Sociālā darba nodaļas dienas centra «Kamene» apmeklētājiem stāsta par brīvprātīgo darbu senioru zvanu centrā Rīgā.

 

Lai vairāk uzzinātu par starpvalstu projektu «Būsim aktīvi!», 22. februārī dienas centrā «Kamene» pulcējās vairāk nekā divi desmiti senioru, pastāvīgo šī centra apmeklētāju.

 

 

 

c Pieredzē, kas gūta, darbojoties zvanu centrā, ar vecākās paaudzes pārstāvjiem Pļavniekos, dalījās seniore Gundega.