27.09.2014.

Svinīgi tiks atklāts Rīgas 1. slimnīcas jaunais operāciju bloks

Atklāšana notiks pirmdien, 29.septembrī, plkst. 13:00, Bruņinieku ielā 5. Rīgas 1.slimnīcas 8.korpusā veikti vērienīgi rekonstrukcijas darbi – pirmajā stāvā izbūvēts jauns un moderns operāciju bloks un intensīvās terapijas nodaļa. Operāciju blokā paredzētas sešas operāciju zāles, bet intensīvās terpijas blokā – divas intensīvās terapijas palātas ar četrām gultas vietām katrā palātā.  Ēkas otrajā stāvā izveidots jauns sterilizācijas bloks, kur ar speciālu pacēlāju palīdzību tas būs ērti savienots ar operāciju bloku. Rekonstrukcijas darbu rezultātā turpmāk ēka būs nodrošināta ar modernu elektroapgādes, ūdensapgādes kanalizācijas, apkures, ventilācijas, aukstumapgādes, vājstrāvu sistēmas, ugunsdrošības un inovatīvām darbam nepieciešamajām tehnoloģijām.

Operāciju bloku atklās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Sociālo jautājumu komitejas vadītāja Olga Veidiņa, īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs un Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte kopā ar veselības nozares speciālistiem un slimnīcas vadību.

1.slimnica

Rīgas 1. slimnīca ir vecākā ārstniecības iestāde Rīgā, kas sākusi darbu jau 1803.gadā. Kopš 2010. gada slimnīca darbojas kā ambulatora iestāde ar lielāko dienas stacionāru, kā arī maksas diennakts stacionāru, Rīgā un Latvijā, kurā strādā augsti kvalificēti speciālisti ar lielu klīnisko pieredzi.

2010.gadā Rīgas dome apstiprināja slimnīcas attīstības programmu. Tā paredzēja veikt ieguldījumus 17 miljonu latu apmērā, no kuriem 12 miljoni ir Rīgas domes investīcijas. Būvdarbus pēc Rīgas domes īpašuma departamenta pasūtījuma un pilnsabiedrības “Nams”/”Arhitektoniskās izpētes grupa” izstrādātā projekta veica SIA “LNK Industries Partnership”.

Operāciju atklāšanas dienā, pirmdien, tiks atzīmēta arī Pasaules sirds diena, kuraslaikā Rīgā notiks dažādi veselību veicinoši pasākumi. Rīgas 1.slimnīcas 22.korpusā iedzīvotāji varēs saņemt gan informāciju par veselīgu dzīvesveidu, gan veikt praktiskas veselības pārbaudes, izmērīt holesterīna līmeni, kā arī uzzināt, kā rīkoties akūta miokarda infarkta un samdzeņu insulta gadījumā.

Pasaules sirds diena