29.01.2015.

Teiksim paldies Latvijas labākajiem mediķiem

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) pasniegs „Gada balvu medicīnā 2014”. Svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija notiks Rīgas Latviešu biedrības namā 6. februārī plkst. 17.00.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs: „Gada balva medicīnā ir iespēja pateikt paldies savam ārstam, māsai, vecmātei vai citas specializācijas ārstniecības personai, kuras darbs, iejūtīgā attieksme un sniegtā palīdzība mums ir bijusi svarīga brīdī, kad pašu vai tuvinieku bija piemeklējušas veselības problēmas. Ikdienas steigā ne vienmēr pienācīga uzmanība tiek veltīta savstarpējām cilvēciskajām attiecībām. Bet pateikt paldies ir tik dabiski! Šī ir iespēja to izdarīt, lai par ārstniecības personu, kura Jūsu acīs savu darbu veic lieliski, uzzinātu visa Latvija.”

Ikviens Latvijas iedzīvotājs laika posmā no pagājušā gada 9. decembra līdz šī gada 15. janvārim varēja nobalsot par savu labākā mediķa kandidātu nominācijās „Gada ārsts”, „Gada zobārsts”, „Gada farmaceits”, „Gada funkcionālais speciālists”, „Gada māsa”, „Gada vecmāte” un „Gada ārsta palīgs”. Šogad Latvijas Ārstu biedrības balsojumā kopā balsots vairāk kā 6000 reižu. To, kuri mediķi saņems prestižās gada balvas, sabiedrība uzzinās 7. februārī plkst. 18.00 LNT, skatoties „Gada balva medicinā 2014” ceremoniju.

Šogad tiks pasniegtas 11 balvas, katrs no nomināciju uzvarētājiem saņems mākslinieka Armanda Jēkabsona īpaši šim notikumam izstrādātu oriģināldarbu – Dzīvības asnu, kurš simbolizē visvērtīgāko un dārgāko, kas pieder ikvienam no mums – dzīvību un veselību. Pacientiem dotas iespējas balsot par gada labāko ārstu, zobārstu, farmaceitu, funkcionālo speciālistu, māsu, vecmāti un ārsta palīgu. Tradicionāli „Gada balva medicīnā” tiks pasniegta arī nominācijās „Gada cilvēks medicīnā”, „Gada notikums medicīnā”, „Gada slimnīca”, „Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā”.

Pasākumā mediķus un LNT skatītājus priecēs muzikāli un emocionāli priekšnesumi iecienītu mākslinieku un veselības aprūpes speciālistu izpildījumā. Pasākumu vadīs ārsts Aleksejs Derovs un Latvijas Aptieku biedrības prezidente Agnese Ritene, dziedās Latvijas Ārstu biedrības vīru koris, solisti Karīna Tatarinova, Zigfrīds Muktupāvels, Daumants Kalniņš, Ieva Sutugova u.c.

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis: „Diemžēl šobrīd mediķi dzīvo un strādā kā savdabīgā realitātes šovā, kur sabiedrība viņus bez izpratnes vēro, kritizē un visbiežāk nenovērtē viņu darbu. Tas ļoti daudzos gadījumos noved pie profesionāla izdegšanas sindroma. Tāpēc Latvijas Ārstu biedrības „Gada balva medicīnā” ir forma un veids, kā kolēģiem pateikties par darbu, zināšanām, prasmēm un kreatīvu domāšanu. Šī balva vienlaikus ir arī kā koleģiāls rokas spiediens un uzmundrinājums.

Vairāk informācijas – http://www.arstubiedriba.lv/

Foto: www.telegraph.co.uk