09.12.2014.

Vecāki aicināti apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru „Liekā svara problēmas bērniem”

Rīgas domes Labklājības departaments turpina veiksmīgi aizsākto apmācību projektu vecākiem „Vinnija Pūka skola”, un visus interesentus aicina apmeklēt pēc skaita jau ceturto „Vinnija Pūka skolas” bezmaksas nodarbību – „LIEKĀ SVARA PROBLĒMAS BĒRNIEM”.  Seminārs notiks 13.decembrī plkst. 10:00-15:00,  Rīgas 1.slimnīcas poliklīnikā „Šarlotes”, Rīgas 1.slimnīcas 23.korpusā (ieeja no Šarlotes ielas). Pietikties lekcijai iespējams, zvanot pa tālruni 27597546 vai rakstot uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.

Seminārā „Liekā svara problēmas bērniem” tiks izskatītas tēmas:

1.  Rehabilitācijas iespējas bērniem ar lieko svaru. (Prof. Anita Vētra).
2.  Uztura korekcija bērniem ar lieko svaru. (Uztura speciāliste Olga Maslova).
3.  Jautājumi un atbildes.

Lai gan katrā Vinnija Pūka skolas nodarbībā vecāki aicināti ņemt līdzi arī savas atvases, šoreiz tas būs īpaši noderīgi – jo seminārs piedāvās ne tikai teorētiskas, bet arī praktiskas zināšanas – tiks demonstrēti vingrojumi ikdienai, kas veicinās kustību prieku un aktivitāti visai ģimenei. Vinnija Pūka skolas nodarbības vada pieredzējuši speciālisti no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, un šoreiz vecāki varēs uzzināt par tādiem aktuāliem jautājumiem, kā rehabilitācijas iespējas un uztura korekcijas bērniem ar lieko svaru. Semināra dalībnieki profesorei A.Vētrai un uztura speciālistei O.Maslovai varēs uzdot arī savus jautājumus un piedalīties diskusijā

Kopš projekta sākuma šī gada oktobrī, „Vinnija Pūka skolā” aizvadītas jau trīs lekcijas par dažādām aktuālām bērnu slimībām – astmu, pārtikas alerģijām, atopisko dermatītu, svara problēmām un aptaukošanos. Uz lekcijām īpaši gaidīti ir tieši vecāki un bērnu aprūpētāji, jo, neskatoties uz veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību gadījumos, kad bērnam konstatēta hroniska slimība vai radušās kādas veselības problēmas, dzīves kvalitātes un veselības uzlabošanā ļoti svarīga loma ir tieši ģimenei. Līdz šim lekcijas apmeklējuši jau gandrīz 200 vecāki (turklāt līdzi ņemot arī savas atvasītes, jo katru reizi „Pūks” ar saviem draugiem sagādā jaunus pārsteigumus un rotaļas, kamēr vecāki var klausīties lekciju un speciālistiem uzdot savus jautājumus.

Aicinām iepazīties arī papildu informāciju – pēc iepriekšējās lekcijas par bērnu aptaukošanos tapis arī raksts.

Vairāk par projektu

Vecākiem vai aizbildņiem, saskaroties ar bērnam uzstādīto diagnozi un ārstniecības personu sniegto informāciju, jāsaprot ne tikai slimības gaita un cēloņi, bet līdztekus arī jāizdzīvo psihoemocionāls pārdzīvojums un stress. Šādos brīžos īpaši svarīgi ir sniegt kvalificētu palīdzību un informāciju par visiem ar veselības aprūpes un veselības uzlabošanas iespējām saistītajiem jautājumiem.

Tādēļ nodibinājums “Ilgtspējīgas Attīstības Fonds” sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu uzsācis Latvijai jaunu un unikālu projektu “Vinnija Pūka skola”, lai veidotu hroniski slimo pacientu sociālās integrācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanas sistēmu – apmācību programmu “Vinnija Pūka skola”, kas paredzēta bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem.

Vairāk informācijas – mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv/category/projekti/