27.03.2015.

Vecāki aicināti apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru par atopisko dermatītu un pārtikas alerģijām

Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus pieteikties nākamajam „Vinnija Pūka skolas” semināram par atopiskā dermatīta saslimšanu bērniem, kā arī pārtikas alerģijām bērniem un to atpazīšanu.

Seminārs notiks 11.aprīlī no plkst. 10:00 līdz 15:00,  VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Rīgā, Vienības gatvē 45. Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.

Semināru vadīs BKUS Bērnu slimību klīnikas virsārste, RSU Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras docente Dr. med. S. Žīgure un BKUS bērnu alergoloģe – pneimonoloģe Dr. E. Aleksejeva.

Kā jau ierasts, semināru bez maksas var apmeklēt ikviens interesents, turklāt vecāki semināru aicināti apmeklēt kopā ar bērniem.

Semināra dalībniekiem būs iespēja uzzināt visu sev interesējošo informāciju par atopiskā dermatīta veidiem, slimības ierosinātājiem, ādas uzbūvi un epidermālās barjeras disfunkciju un citām ādas problēmām, kā arī par pareizu ādas kopšanu. Tā kā atopiskais dermatīts ir pēdējos gados pieaugoša hroniska un parasti ģenētiski iedzimta ādas slimība, turklāt viena no izplatītākajām slimībām tieši jaundzimušo vidū, vecākiem noderīga būs informācija par jaundzimušo mazuļu ādas īpatnībām un tās kopšanu. Tāpat vecāki varēs uzzināt noderīgus un būtiskus padomus, kā atvieglot atopiskā dermatīta slimības norisi; kādi ir atopiskā dermatīta terapijas principi, kā arī ārstēšanas un slimības simptomu samazināšanas medikamenti.

Semināra otrajā daļā tiks stāstīts par pārtikas alerģijām un tām līdzīgajām reakcijām jeb pārtikas nepanesību un tā saucamajām “pseidoalerģijām”, kas pēc statistikas datiem ir daudz biežāk sastopamas nekā pārtikas alerģija. Semināra dalībnieki varēs uzzināt vairāk par pārtikas alerģijas izpausmēm, ierosinātājiem, kā arī ārstēšanas un diagnosticēšanas metodēm.

Projekta ietvaros par šo tēmu izdota arī informatīva brošūra.

Bukleta vaks_partikas alergijas


Kopš projekta sākuma 2014.gada oktobrī, „Vinnija Pūka skolā” aizvadītas jau septiņas lekcijas par dažādām aktuālām bērnu slimībām, t.sk. astmu, bērnu svara problēmām, aptaukošanos, cukura diabētu, ortopēdijas jautājumiem, kā arī uztura bagātinātāju un vitamīnu lietošanu bērniem. Uz lekcijām īpaši gaidīti ir tieši vecāki un bērnu aprūpētāji, jo, neskatoties uz veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību gadījumos, kad bērnam konstatēta hroniska slimība vai radušās kādas veselības problēmas, dzīves kvalitātes un veselības uzlabošanā ļoti svarīga loma ir tieši ģimenei. Vecākiem vai aizbildņiem, saskaroties ar uzstādīto diagnozi un ārstniecības personu sniegto informāciju, jāsaprot slimības gaita, cēloņi, bet līdztekus arī pārdzīvojot psihoemocionālo pārdzīvojumu un stresu. Tādēļ kvalificēta palīdzība un informācija par jautājumiem saistībā ar veselības uzlabošanas iespējām ir bijis labs padomdevējs jau aptuveni 300 vecākiem, kuri kopš projekta sākuma apmeklējuši „Vinnija Pūka skolas” lekcijas.