20.05.2015.

23. maijā notiks Pārdaugavas svētki 2015 „Jūti Pārdaugavu!”

23. maijā Arkādijas parkā un tā apkārtnē Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija kopā ar Pārdaugavas kultūras un izglītības iestādēm, uzņēmējiem, sportistiem, mūziķiem un citiem radošiem pārdaugaviešiem aicina lielus un mazus uz Pārdaugavas svētkiem, kur no plkst. 12.00 līdz pat 23.00 notiks dažādas aktivitātes  – darbnīcas, kino, izstādes, priekšnesumi u.c., kuras noslēgs balle ar grupu „Pērkons” un uguņošana virs Māras ezera.

Jau sesto gadu maijā tiek svinēti krāšņi Pārdaugavas svētki, apliecinot Pārdaugavas īpašo noskaņu un daudzveidību. Šogad par svētku vadmotīvu izvēlēts darbības vārds „just”. Svētku rīkotāji un dalībnieki aicina „just Pārdaugavu” – ieskatīties, ieklausīties, izgaršot, sasmaržot, just līdzi, aizrauties, iztēloties un – aptvert, apzināties skaisto un vērtīgo Pārdaugavas kultūrvidē.

Arkādijas parka virsotnē uz skatuves no plkst. 12.00 notiks dažādi koncerti un priekšnesumi, kuros piedalīsies Pārdaugavas kultūras centru, bērnu un jauniešu interešu izglītības iestāžu un skolu labākie radošie kolektīvi. Plkst. 19.30 Arkādijā ar priekšnesumu viesosies perkusiju grupa „Samba de Riga”, savukārt plkst. 20.00 uz skatuves kāps leģendārā grupa „Pērkons”.

Vairāk kā 40 dažādas bezmaksas radošās darbnīcas „Dzirdi! Redzi! Osti! Garšo! Tausti!” sagatavojušas Pārdaugavas skolas, augstskolas, bērnu un jauniešu un kultūras centri, tostarp, Friča Brīvzemnieka pamatskolas audzēkņi un vecāki aicinās eksperimentēt ar maņām dažādās dabaszinātņu stacijās, bērnu un jauniešu centrs „Zolitūde” piedāvās izzinošu spēli, kas ļaus ar ožas palīdzību iepazīt Pārdaugavā sastopamos ārstniecības augus, bet bērnu un jauniešu centra „Kurzeme” teltī varēs minēt sajūtu mīklas u.c. Savukārt pie četriem parka tiltiņiem darbosies interaktīvas sajūtu pieturas. Daudzveidīgu tradicionālo amatu prasmju meistarību rādīs kultūras centra „Iļģuciems” tautas lietišķās mākslas studijas.

Arkādijas parkā darbosies kino telts, kurā divos seansos tiks demonstrēta izcilā režisora Ivara Selecka trešā filma par mazās Pārdaugavas ieliņas iedzīvotājiem „Kapitālisms Šķērsielā” (2013), plkst. 16.00 piedāvājot sarunu ar filmas veidotājiem. Darbosies dažādi uzziņas punkti kultūras, izglītības un veselības jomās, notiks atrakcijas, izjādes. Amatnieki, mājražotāji un Pārdaugavas uzņēmumi piedāvās gardas, skaistas un noderīgas lietas, darbosies brīvdabas kafejnīca.

Parkā notiks arī daudzveidīgas izstādes – Pārdaugavas mūzikas un mākslas skola aicinās apskatīt plastikāta kompozīciju izstādi „Prieks, mīlestība un skumjas”, savukārt bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” sagatavojis foto izstādi „Rīgas galvenā nomale. Toreiz un tagad”, kurā atspoguļotas Bolderājas un Daugavgrīvas apkaimes dažādos laikmetos u.c. Svētkos uz vienu dienu durvis vērs arī Jāņa Akuratera muzejs, kurš šogad tika slēgts uz restaurācijas laiku, piedāvājot īpašu programmu. Ojāra Vācieša muzejā svētku dienā dažādas izstādes un filmu „Ojāra Vācieša iela” būs iespējams vērot bez maksas.

Sporta bāzē Uzvaras parkā notiks Pārdaugavas kausa izcīņa  pludmales volejbolā, un „Latvijas kausa” sacensības virves vilkšanā, tostarp sacensības arī tautas klasē, kurās piedalīties varēs ikviens stiprinieks. Savukārt Māras ezerā notiks starptautiskās kuģu modeļu sacensības „Pārdaugavas kauss 2015”. Sacensības ir 2015. gada Latvijas un Baltijas valstu sezonas čempionāta posms, un tās norisināsies vairāk nekā 7 dažādās klasēs, tostarp apmeklētājiem piedāvājot 2014. gada Pasaules čempiona laivas modeļa paraugdemonstrējumus.

Pārdaugavas svētkus īsi pirms 23.00 noslēgs krāšņa uguņošana virs Māras ezera.

Plašāka informācija par svētku programmu pieejama Pārdaugavas svētku lapās sociālajās platformās „Facebook” un „Draugiem.lv”.

Informācijas avots: www.iksd.riga.lv