27.10.2023.

27. oktobris – Pasaules ergoterapijas diena

Pasaules ergoterapijas dienā speciālisti mudina pievērst uzmanību savām ikdienas aktivitātēm. 


“Mēs katrs pats esam atbildīgs par savu veselību, tāpēc aicinu pievērst uzmanību tam, kā tiek veiktas ikdienas aktivitātes,” tā Pasaules ergoterapijas dienā, 27. oktobrī, mudina sertificēta Rīgas 2. slimnīcas ergoterapeite Terēze Meire.

Ergoterapija ir veselības aprūpes profesija, kas pamatojas uz zināšanām par mērķtiecīgām nodarbēm un kuras galvenais uzdevums ir veicināt indivīda dalību ikdienas dzīves nodarbēs, veselību un labklājību visos dzīves aspektos. Ergoterapeita galvenais uzdevums ir palīdzēt apgūt, atgūt prasmes, kas ļauj pacientam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs.

Kā jau ierasts, arī šogad ergoterapeiti dalās ar #1padomuveselībai. Rīgas 2. slimnīcas speciālisti rūpējas par pacientu kaulu un locītavu veselību, tāpēc ergoterapeites T. Meires šā gada ieteikums veselībai balstīts tieši uz šiem aspektiem: “Veicot ikdienas aktivitātes, ņemiet vērā locītavu aizsardzības principus: 

  1. Respektējiet sāpes;
  2. Sabalansējiet veicamo aktivitāti ar atpūtas pauzēm;
  3. Vingrojiet, lai saglabātu un uzlabotu muskuļu spēku un kustību apjomu locītavās;
  4. Izvairieties no deformāciju pastiprinošiem stāvokļiem;
  5. Samaziniet pārāk lielu piepūli un spēka izmantošanu; 
  6. Izmantojiet  lielākas un spēcīgākas locītavas;
  7. Izvairieties no ilgstoši statiskām pozām;
  8. Izvairieties no pārāk cieša satvēriena.

Neatkarīgi no tā, vai pacients dzīvo mājā vai dzīvoklī, lai mājvietā justos droši, tā ir jāpielāgo. Tas var

ietvert spilgtāka apgaismojuma uzstādīšanu, mēbeļu pārvietošanu u.c. Ergoterapeite aicina novērtēt mājas vides drošību, aizpildot anketu:

Uz ergoterapeita konsultāciju var pieteikties, zvanot uz Rehabilitācijas nodaļas tālruni: 67 607 263 (darba dienās plkst. 8:00 – 16:00). 

Informāciju sagatavoja: SIA “Rīgas 2. slimnīca”