14.04.2015.

9. maijā notiks nākamais Vinnija Pūka skolas seminārs „Vakcinācija. Kāpēc tā ir būtiska?”

9. maijā notiks nākamais Vinnija Pūka skolas seminārs, kas tiks veltīts bērnu vakcinācijas jautājumiem.

Seminārs notiks VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Rīgā, Vienības gatvē 45, laikā no plkst. 10:00 līdz 14:30 (būs arī pārtraukums). Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com

Semināru vadīs BKUS bērnu infektoloģe, jaunizveidotā Bērnu vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska un pediatre Arina Lazareva. Kā jau ierasts, vecāki semināru aicināti apmeklēt kopā ar bērniem. Šoreiz seminārā tiks izskatītas tēmas par vakcinācijas būtību un lomu infekcijas slimību izplatības samazināšanā, imūnsistēmas darbību pēc vakcīnas ievadīšanas, organisma vēlamajām un nevēlamajām reakcijām pēc vakcinācijas, kā arī par citām ar vakcināciju saistītām tēmām.

Vakcinācija ir visefektīvākais aizsardzības veids pret infekcijas slimībām un informēt par vakcinācijas nepieciešamību ir ārstniecības personu pienākums. Tomēr aizvien šis temats kļūst par strīdus iemeslu gan ģimenes lokā, gan vecāku sadarbībā ar mediķiem. Nereti vecāki informāciju meklē paši saviem spēkiem, tai skaitā interneta vidē, cenšoties rast apstiprinājumu savai pārliecībai vai lemtu par vakcinācijas nepieciešamību.

Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru, lai klātienē noskaidrotu sev interesējošos jautājumus par bērnu imunitāti un vakcināciju, sākot no dzimšanas, lai skaidrotu un izglītotu par bērna organisma uzņēmību pret infekcijas slimībām, antivielu izstrādi, pret kādām infekcijām bērnus potē Latvijā (vakcinācijas kalendārs) un citus jautājumus. Vecākiem noderīga būs arī informācija par iespējamiem iemesliem, kādos gadījumos vakcināciju būtu nepieciešams atlikt, piemēram, hronisku slimību saasinājumu gadījumos, un kāda ir nepieciešamā informācijas apmaiņa starp ārstu un bērnu vecākiem pirms vakcinācijas.

 Vakcinacija_09.05.2015.

 


Kopš projekta sākuma 2014.gada oktobrī, „Vinnija Pūka skolā” aizvadītas jau astoņas lekcijas par dažādām aktuālām bērnu slimībām, t.sk. astmu, bērnu svara problēmām, aptaukošanos, cukura diabētu, ortopēdijas jautājumiem, kā arī uztura bagātinātāju un vitamīnu lietošanu bērniem. Uz lekcijām īpaši gaidīti ir tieši vecāki un bērnu aprūpētāji, jo, neskatoties uz veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību gadījumos, kad bērnam konstatēta hroniska slimība vai radušās kādas veselības problēmas, dzīves kvalitātes un veselības uzlabošanā ļoti svarīga loma ir tieši ģimenei. Vecākiem vai aizbildņiem, saskaroties ar uzstādīto diagnozi un ārstniecības personu sniegto informāciju, jāsaprot slimības gaita, cēloņi, bet līdztekus arī pārdzīvojot psihoemocionālo pārdzīvojumu un stresu. Tādēļ kvalificēta palīdzība un informācija par jautājumiem saistībā ar veselības uzlabošanas iespējām ir bijis labs padomdevējs jau aptuveni 300 vecākiem, kuri kopš projekta sākuma apmeklējuši „Vinnija Pūka skolas” lekcijas.

Foto: www.telegraph.co.uk