16.04.2015.

4. maijā Mežaparkā notiks vasaras sezonas atklāšanas svētki „Neparastais Mežaparks”

2015. gada 4. maijā no plkst. 12.00 līdz 17.00 kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” norisināsies līdz šim nebijis pasākums „Neparastais Mežaparks”, kura laikā Rīgas lielākajā un zaļākajā parkā ar aizraujošām aktivitātēm tiks atklāta vasaras sezona.

Lai iepazīstinātu Rīgas pilsētas iedzīvotājus un viesus ar atpūtas un izklaides iespējām kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks”, parka apsaimniekotājs SIA „Rīgas meži” sadarbībā ar parka nomniekiem un citiem entuziastiem 2015. gada 4. maijā organizē vasaras sezonas atklāšanas pasākumu „Neparastais Mežaparks”. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja interesanti un aizraujoši pavadīt 4. maija svētku dienu, piedaloties dažādās aktivitātēs un baudot dzīvās mūzikas un deju priekšnesumus.

Pasākuma programmu var lejuplādēt ŠEIT

Par šīs dienas īpašo pārsteigumu kļūs trīsdimensiju zīmējums uz asfalta. Pirmais 3D zīmējums uz asfalta Latvijā pagājušajā gadā tapa „Mežaparkā” un izpelnījās vairāku tūkstošu parka apmeklētāju simpātijas. Trīsdimensiju grafiti un zīmējumi uz asfalta ir populāri visā pasaulē. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad zīmējums rada realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs”.

ILG_alnis_3D

Visas dienas garumā uz skatuves pie Lielās estrādes 7. vārtiem norisināsies dzīvās mūzikas un deju priekšnesumi. Tos sniegs Latvijas Ušu federācijas audzēkņi, Biedrības „REĀLS PIEDZĪVOJUMS”, Eksotisko deju studijas „Alegria” un Deju Studijas „Dreamteam” pārstāvji, Rīgas bērnu un jauniešu centru „Daugmale”, „Bolderāja” un „Laimīte” audzēkņi, kā arī Bauskas bērnu un jauniešu centra audzēkņi. Ar Brazīlijas cīņas mākslas – capoeira – paraugdemonstrējumu uzstāsies „Mojuba Capoeira Riga” pārstāvji. Ziemeļu rajona skolu audzēkņi pārsteigs skatītājus ar „Neparasto modes skati”, kuras laikā tiks demonstrēti tērpi, kas veidoti no otrreiz pārstrādātiem materiāliem. Oriģinālākie tērpi saņems pārsteiguma balvas no SIA „Rīgas meži” un AS „Latvijas Maiznieks”. Ar vasarīgu koncertprogrammu uz skatuves uzstāsies Kaspars Markšēvics un grupa „ROCK N BERRIES”.

Rīgas domes Labklājības departaments ar saukli „Uz veselību!” aicinās piedalīties un izmēģināt spēkus ģimeniskās atrakcijās, kuru laikā ģimenes kopīgi varēs veidot gan dažādas figūras – „kosa” kubus, gan izspēlēt vides spēli un pārbaudīt – kurš ir ģimenes erudītākais „spēlētājs” veselības veicināšanas tēmās.   Turpat darbosies arī veselīga uztura „oāze”, kurā ik pēc pusstundas, sākot no plkst. 12:30, uztura speciāliste izstāstīs un parādīs, kā pagatavojamas veselīgas un garšīgas maltītes visai ģimenei. Jaunie burkāni, spināti, biezpiens, diedzēti zaļumi un vēl daudzi citi veselīgi produkti tiks izmantoti prezentācijā „Vesels ēdis!”, lai ikviens varētu smelties noderīgas un interesantas idejas veselīgām ēdienreizēm savā ikdienā.

Turpat apmeklētājiem būs iespēja piedalīties SIA „Troja” vides spēlēs, kā arī biedrības „REĀLS PIEDZĪVOJUMS” pirātu aktivitātēs. AS „Latvijas Maiznieks” radošajā darbnīcā bērniem būs iespēja krāsot, cept un rotāt bulciņas, kā arī veidot medaļas. Liepājas cirka „BezTemata” vadībā ikviens varēs izmēģināt savus spēkus dažādos cirka trikos. Ušu federācijas teltī būs iespējams iepazīties ar ķīniešu rotaļām. Savukārt SIA „Ufogolf” piedāvās iespēju iemēģināt roku Latvijā līdz šim neapgūtā un plašākai sabiedrībai nepazīstamā sporta veidā – disku golfā.

Interesentiem būs iespēja piedalīties nūjošanas pārgājienā „Nūjo vesels Mežaparka mežā” (sākums plkst. 12.00, pulcēšanās vieta – pie restorāna „Daba Mamma”). „Mežaparka” Zaļajā teātrī varēs vērot laikmetīgās mākslas šovus, kurus organizēs deju grupa „The Others”. Savukārt Bērnu rotaļu pilsētiņā pasakas bērniem latviešu un krievu valodā lasīs dziesminieks Mikus Straume un Rīgas Krievu drāmas teātra aktieris Maksims Busels.

Lielās estrādes telpās gidu pavadībā būs iespējams apmeklēt izglītojošu mežsaimniecības un kokrūpniecības nozares izstādi „Iepazīsties – koks!”. Savukārt parka teritorijā pirmo reizi publiskai apskatei būs pieejama ekspozīcija „Mežaparks – Rīgas zaļā sirds”, kura veltīta kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” 115 gadu jubilejai, kas tiks svinēta nākamgad.

„Mežaparka” nomnieki un kafejnīcas šajā dienā lutinās apmeklētājus ar īpašiem piedāvājumiem un ēdieniem. Parka teritorijā darbosies piepūšamās atrakcijas bērniem. Savukārt Lielās estrādes nožogotajā teritorijā (blakus 1. vārtiem) būs iespējams apmeklēt „Mežaparka” bišu dravu un iepazīties ar biškopja darbu.

Pasākumu organizē „Mežaparka” apsaimniekotājs SIA „Rīgas meži” sadarbībā ar parka nomniekiem un citiem entuziastiem, kuru ikdiena ir cieši saistīta ar „Mežaparku”.

Plašāka informācija par pasākumu pieejama www.rigasmezi.lv.