20.10.2014.

Aicina pieteikties dalībai Rīgas iedzīvotāju forumā “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”

Iedzīvotāji un nevalstisko organizāciju pārstāvji aicināti pieteikties dalībai ikgadējā iedzīvotāju forumā „Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”, kas notiks 20. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3). Šogad forums risināsies jau piekto reizi, un tam pieteikties iespējams līdz 7. novembrim interneta vietnē www.iksd.riga.lv. Aicinām iepazīties ar foruma PROGRAMMU  (turpat arī darbnīcu apraksti).

Foruma laikā notiks atskats uz paveikto laika periodā ā no iepriekšējā foruma, būs iespēja iepazīties ar SKDS veiktā pētījuma par sabiedrības integrāciju Rīgas pilsētā rezultātiem, tiks sniegts ieskats Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas norises aktualitātēs, kā arī būs informācija par norisēm Rīgā laikā, kad Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Padomē.

Iedzīvotāji aicināti pieteikties dalībai kādā no foruma laikā piedāvātajām domdarbnīcām:

  • Rīga – veselīga pilsēta veselīgai nākotnei;
  • Mūkusalas promenādes attīstība;
  • Radošie kvartāli un darbīgās apkaimes;
  • Drošība Rīgas pilsētā.

Domdarbnīcās Rīgas pašvaldības iestāžu pārstāvji un speciālisti no nevalstiskajām organizācijām sniegs ieskatu par paveikto veselības, pilsētas attīstības, sadarbības un drošības jautājumos. Tajās būs diskusijas par to, kā identificēt papildu iespējas vai pilnveidot esošās, lai katrā no jomām būtu vēl labāki sasniegumi rīdzinieku dzīves kvalitātes nodrošināšanā.

Tāpat kā pērn, arī šogad foruma laikā nevalstiskās organizācijas ir aicinātas parakstīt sadarbības memorandu ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Pagājušajā gadā to parakstīja 92 nevalstiskās organizācijas.

Pieteikuma veidlapa un foruma darba kārtība atrodama Rīgas domes Izglītības, kultūras departamenta tīmekļa vietnē www.iksd.riga.lv. Pieteikumā jānorāda personas vārds, uzvārds un pārstāvētā organizācija, kā arī domdarbnīca, kurā vēlas darboties.

Rīgas iedzīvotāju forumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību „Latvijas Pilsoniskā alianse”.

Papildinformācija par pieteikšanos forumam, kā arī jautājumos par memoranda parakstīšanu var saņemt pa tālruni 67181657 vai e-pastu:ilze.grintale@riga.lv.