11.09.2014.

Brīvdabas trenažieru zāles – ikvienam jebkurā laikā!

Trenēties un stiprināt savu veselību ar fiziskajām aktivitātēm iespējams ne tikai sporta zālēs. Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Tautas sporta asociācija aicina apmeklēt kādu no brīvdabas trenažieru “zālēm” zem atklātas debess un piedalīties fizisko vingrinājumu nodarbībās kopā ar treneri. 

No 3. septembra līdz 1. oktobrim nodarbības ar treneri notiks katru trešdienu Daugavas promenādē „Kaņiera 17” un no 4. septembra līdz 2. oktobrim katru ceturtdienu Anniņmuižas parka teritorijā. Un it visas – laikā no plkst. 18:00 līdz 19:00.

Brivdabas trenazieru zale

Nodarbībās speciālisti parādīs, kā pareizi izmantot trenažierus un noteikt sev piemērotāko fizisko slodzi, kas maksimāli spēj paaugstināt organisma darbaspējas un uzlabot veselības stāvokli. Ikviens aicināts aktīvi darboties līdzi un papildus saņemt arī konsultācijas par sev piemērotākajām fiziskajām aktivitātēm un slodzi, jo svarīgi ir ņemt vērā katra individuālo ikdienas ritmu un fizisko sagatavotību.

Arī pārējā laikā brīvdabas trenažieru „zāles” ir brīvi pieejamas ikvienam – 24 stundas diennaktī un turklāt – pilnīgi bez maksas! Tas ir viens no vienkāršiem un ikvienam pieejamiem veidiem, kā ikdienā izkustēties, uzlabot un stiprināt savu veselības stāvokli.

Pašvaldības loma veselīga dzīvesveida veicināšanā un popularizēšanā pilsētā tikai pieaug. Rīgas pašvaldība apzinās arī savu atbildību par iedzīvotāju iespējām sportot un būt fiziski aktīviem, tādējādi ievērojot veselīgu dzīvesveidu pilsētvidē. Tādēļ Rīgas pašvaldība mērķtiecīgi strādā, lai uzlabotu un pilnveidotu Rīgas iedzīvotājiem pieejamo ģimenisko vidi, sportisko infrastruktūru un apstākļus, lai neatkarīgi no iedzīvotāju finansiālajiem vai citiem apstākļiem, ikvienam, jebkurā vecumā būtu iespējas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un uzlabot savu veselības stāvokli.

Augstākas dzīves kvalitātes nodrošināšanai Rīgas pašvaldība tādējādi turpina veiksmīgo starpsektoru sadarbību. Daudzviet Rīgā uzstādītās un labiekārtotās tā dēvētās brīvdabas trenažieru „zāles” ir izveidotas ar Rīgas pilsētas izpilddirekciju atbalstu – gan parku teritorijās un skvēros, gan daudzdzīvokļu iekšpagalmos un izglītības iestāžu teritorijās. Brīvdabas trenažieru zālēs pieejami vingrošanas rīki dažādu muskuļu grupu nodarbināšanai (tostarp visa ķermeņa muskulatūras, vēdera, krūšu, kāju un citu muskuļu grupu), piemēram: līdztekas, pievilkšanās stieņi, trenažieri gūžu locītavu muskuļu stiprināšanai, vēdera presei un citi.

Tas ir lielisks veids, kā veicināt aktīvu dzīvesveidu jauniešu vidū un ģimenēs, tādējādi mudinot iedzīvotājus vairāk laika pavadīt svaigā gaisā, un svarīgi, ka to iespējams darīt jebkurā sev vēlamā laikā un pilnīgi bez maksas!

Vairāk uzzini pa tālruni 67181859 vai baiba.repsa@riga.lv.