12.10.2015.

Informatīvais tālrunis

Informatīvais tālrunis atkarības jautājumos – 67037333. 

Sākot ar 2015.gada 2.februāri Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pārņēma Rīgas Domes Labklājības departamenta konsultatīvā tālruņa 67037333 uzturēšanu, kas izveidots, lai atbalstītu cilvēkus, kuri vēlas atmest smēķēšanu. Tālrunis sniedz iespēju anonīmi vērsties pēc palīdzības pie profesionāla medicīnas personāla, kas sniedz praktiskus ieteikumus smēķēšanas atmešanai, informāciju par pasīvo smēķēšanu, smēķēšanu grūtniecības laikā, konsultē par pieejamo palīdzību zvanītāju dzīves vietas tuvumā. Maksa par zvanu tiek piemērota saskaņā ar lietotā operatora zvanu izmaksām. Tālruņa darba laiks ir darba dienās 9:00 līdz 19:00. Informāciju iespējams saņemt gan latviešu, gan krievu valodā.

Konsultatīvā tālruņa numurs ir izvietots arī uz brīdinošā uzraksta „Lūdz palīdzību, lai atmestu smēķēšanu! (tālr. 67037333)”, kas atrodams uz cigarešu paciņām.

Ja cilvēkam nav vēlēšanās sarunāties, zvanot uz uzticības tālruni, piedāvājam alternatīvu iespēju uzdot sasāpējušos vai interesējošos jautājumus rakstveidā mājas lapas sadaļā “Jautājumi un atbildes” https://www.veseligsridzinieks.lv/jautajumi-un-atbildes-2/

Atbildes šajā gadījumā sniegs speciālists 1-2 dienu laikā.

Ja vien tev ir jebkāds jautājums, kas vairāk vai mazāk ir saistīts ar atkarību izraisošām vielām vai nodarbēm, laipni gaidām tavu zvanu!

Konfidencionalitāti un anonimitāti garantējam!