19.02.2016.

Kā aktivizēt seniorus?

”Kā vislabāk aktivizēt seniorus?” Šāds bija galvenais jautājums, uz kuru projekta “Būsim aktīvi!” dalībnieki  no Pērnavas, Rīgas un Turku meklēja  atbildes seminārā Igaunijā 2016. gada 18. februārī.  Triju pilsētu sociālā darba profesionāļi kopā ar veselīgas novecošanas ekspertiem diskutēja par to, vai ir nepieciešams aktivizēt visus cilvēkus, un kā veicināt brīvprātīgo darbu, lai vēl vairāk senioru būtu ieinteresēti iesaistīties brīvprātīgajā darbā.

EU flag Latvian horizontal RGB Interreg Centra Baltic logo Busim aktivi_Project_Logo_LV

2015. gada rudenī projekta “Būsim aktīvi!” ietvaros veiktā pētījuma rezultāti parādīja, ka vairākums vecāka gadagājuma cilvēki nepiedalās nekāda veida sociālajās aktivitātēs. Tie, kurus interesē, piemēram, brīvprātīgais darbs, nezina, kur meklēt informāciju, kura ir pieejama, taču sadrumstalota. Tāpēc sociālā aktivizēšana un brīvprātīgā darba attīstīšana ir izaicinājumi, kuru risināšanā ir jāiesaistās profesionāļiem.

Busim aktivi seminars Igaunija_2016_3

Profesors Džefs Grīns (Geoff Green) , PVO padomnieks veselīgas novecošanas jautājumos un  Dr. Kari Salonens (Kari Salonen) no Turku universitātes iepazīstināja semināra dalībniekus ar veselīgas novecošanas izaicinājumiem, uzsverot šīs tēmas aktualitāti.

“Vecāka gadagājuma cilvēki ir vērtīgs kapitāls. Viņiem ir gudrība, pieredze un viņi var sniegt vērtīgu ieguldījumu sabiedrībai”, teica profesors Džefs Grīns, savukārt Kari Salonens atgādināja, ka ’’būt aktīvam ir ieguldījums nākotnē.’’ Dr. Salonens ir pārliecināts, ka savs ‘’labklājības plāns’’ pensijas periodam būtu nepieciešams  ikvienam cilvēkam.

Busim aktivi seminars Igaunija_2016_1Pērnavas, Rīgas un Turku sociālā darba profesionāļi bija vienprātīgi jautājumā par to, ka nevienam cilvēkam nevajag  piespiedu kārtā kļūt aktīvam, taču pilsētu un nevalstisko organizāciju darbiniekiem ir jācenšas veicināt vecāka gadagājuma cilvēku aktivitāti un viņu iesaistīšana brīvprātīgajā darbā ir labs veids, kā to darīt. Brīvprātīgā darba veicināšana ietver pozitīvu piemēru popularizēšanu, mentoru atbalstu un individuālu pieeju. Precīza informācija, pacietība un pozitīva attieksme  ir galvenie panākumu faktori  – bija būtiskākie semināra secinājumi.

Projektā turpinās darbs, lai izstrādātu vadlīnijas, kā pareizi motivēt un iesaistīt seniorus brīvprātīgajā darbā. Katrā projekta pilsētā tiek veidota senioru brīvprātīgā darba atbalsta sistēma, notiek semināri un apmācības. “Seminārs Pērnavā bija nozīmīgs posms, lai izlemtu, kurā virzienā projektam “Būsim aktīvi!” strādāt tālāk. Mēs daudz iemācījāmies!”,  teica Karolina Mackiewicz, Projekta vadītāja.

Vairāk par projektu “Būsim aktīvi!” un tā aktivitātēm iespējams lasīt arī sadaļā PROJEKTI.