22.02.2016.

Vecāki aicināti apmeklēt semināru par uztura bagātinātājiem un vitamīnu lietošanu bērniem

Ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu vecākiem ir iespēja bez maksas apmeklēt semināru “Uztura bagātinātāju un vitamīnu lietošana bērniem”, ko vadīs VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca” (BKUS) speciālisti

Seminārs notiks 12. martā plkst. 10:00 VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Rīgā, Vienības gatvē 45. Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.

Seminārs tiek organizēts projekta “Vinnija Pūka skola” ietvaros, un vecākiem ir lieliska iespēja to apmeklēt kopā ar bērniem.

PROGRAMMĀ:

  • Uztura bagātinātāji bērniem farmaceita skatījumā – cik droši un pieejami? (klīniskā farmaceite I. Sviestiņa);Citrusaugli
  • Vitamīnu un minerālvielu loma bērnu vecumā (bērnu gastroenteroloģe dr. I.Kaže);
  • Ca un D vitamīna vielmaiņa bērniem (bērnu endokrinoloģe doc. I.Dzīvīte – Krišāne);
  • Probiotikas bērniem (bērnu gastroenteroloģe dr. I.Puķīte);
  • Jautājumi un atbildes.

Iemesli, kādēļ vecāki savu bērnu maltītes vēlas papildināt ar uztura bagātinātājiem, var būt dažādi. Uzskats, ka bērna ikdienas uzturs nespēj nodrošināt visu nepieciešamo vitamīnu devu, pastiprināta fiziskā vai garīgā slodze, vēlme uzlabot ārstēšanas procesu vai tieši pretēji – pasargāt no iespējamās saslimšanas un uzlabot imunitāti, ir tikai daži no iespējamiem variantiem šādai vecāku izvēlei. Viens no izvēles faktoriem ir arī mārketinga metodes un fakts, ka uztura bagātinātājus var iegādāties bez receptes.

Latvijā drīkst izplatīt tikai tos uztura bagātinātājus, kas reģistrēti Pārtikas un veterinārā dienesta Uztura bagātinātāju reģistrā. Tomēr arī tad, ja tie ir reģistrēti un atzīti par drošiem – tas nenozīmē, ka tie der jebkuram. Uztura bagātinātāji, tai skaitā multivitamīni, uz katra cilvēka organismu iedarbojas dažādi, turklāt īpaša vērība jāpiešķir gadījumos, ja vienlaicīgi ar uztura bagātinātājiem tiek lietoti medikamenti. Lai pasargātu bērnu no nevēlamas to savstarpējās mijiedarbības, kombinējot gan to devas un uztura bagātinātāju veidus, vispirms jākonsultējas ar veselības aprūpes speciālistiem. Nepareizas devas, to pārdozēšana vai iespējamās blakusparādības ir riska faktors īpaši cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, bet ikviena bērna vecākam pirms izvēles par labu uztura bagātinātājiem vai probiotikām jākonsultējas ar speciālistu – kuri no tiem bērnam būtu piemērotāki un – vai vispār bērnam ir nepieciešami?

Semināra dalībniekiem būs iespēja uzzināt visu sev interesējošu un objektīvu informāciju par šīm uztura piedevām, to lomu bērna veselības veicināšanā vai atveseļošanās procesā, kā arī varēs kalpot par „ceļvedi” uztura bagātinātāju un vitamīnu lielajā piedāvājumu klāstā.


Vairāk informācijas – sadaļā www.veseligsridzinieks.lv/category/projekti/

Foto: www.newkidscenter.com