22.02.2016.

Topošie vecāki aicināti apmeklēt nodarbības par bērniņa ienākšanu ģimenē un jaunā tēva lomu

Ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu arī šogad turpinās vērtīgas nodarbības topošajiem vecākiem, lai māmiņām un tētiem palīdzētu sagatavoties bērniņa ienākšanai ģimenē, kā arī izprast un pielāgoties šīm nozīmīgajām pārmaiņām, kas neapšaubāmi ir nozīmīgs emocionāls pārbaudījums vecāku līdz šim ierastajā ikdienas ritmā.

Bērniņa piedzimšana ir notikums, kas vienlaikus var nest gan priekpilnas sajūtas, gan arī emocionāli nomāktas sajūtas. Nekas nav tieši tā, kā agrāk – viss ir mainījies un pilnīgi jauns. Arī jaunas un piesātinātas sajūtas, kas gluži kā sakāpināts kamols var vēlēties izrauties un ļaut vaļu bažām – vai es tikšu ar visu galā? Vai viss notiks tā, kā esmu ieplānojusi? Tā ir jauna loma, rūpes, pienākumi un atbildība, kā arī ar to saistīts nemiers. Tas ir arī fizisks nogurums, miega trūkums, straujas hormonālās pārmaiņas un spēku izsīkums. Reizēm satraukuma un baiļu pārvarēšanu apgrūtina emocionāla un sociāla atbalsta trūkums, līdz ar to jaunā māmiņa var palikt viena ar savām izjūtām – īsti nezina, vai kādam teikt, ka nejūtas labi, un vai kāds arī sapratīs?

Tādēļ ģimenē tik vērtīgs ir arī tēta emocionāls un fiziska atbalsts, kas līdz ar abu vecāku harmoniskām attiecībām veido emocionāli veselas ģimenes pamatu. Aicinām apmeklēt nodarbības un smelties spēku un iedvesmu gaidāmajam notikumam!

Topošos vecākus mīļi gaidīsim pieteikties nodarbībām, kuras vadīs Ivanda Šūpulniece (klīniskā psiholoģe, psihoterapeite) un Laila Laganovska (klīniskā psiholoģe, sertificēta vecmāte). Lai pieteiktu savu dalību, lūdzam rakstīt e-pastā konsultanti.psihologi@gmail.com vai zvanīt tālruni 28275992 (Iveta Krūmiņa, nodarbību koordinators, kura atbildēs arī uz papildu jautājumiem par nodarbību tēmām un norisi).  

NODARBĪBU NORISE:

  • 25.februārī – “BĒRNIŅŠ IENĀCIS ĢIMENĒ. JAUNĀ TĒTA LOMA”

Plkst. 18.00 -19.30, SIA “Rīgas veselības centrs” filāles “Imanta” konferenču zālē (Imantas 8. līnija 1, Rīga). Nodarbību vadīs Ivanda Šūpulniece.

  • 29.februārī – “PĀRMAIŅAS PĀRA ATTIECĪBĀS, BĒRNIŅU GAIDOT. TOPOŠĀ TĒVA LOMA”

Plkst. 18.00 – 19.30, SIA “Rīgas veselības centrs” filāles “Ķengarags” konferenču zālē (Kaņiera ielā 13, Rīga). Nodarbību vadīs Laila Laganovska.

 

Dalība Rīgas pilsētas pašvaldības iedzīvotājiem ir bez maksas!

Foto: www.laurenphotoblog.com