17.02.2016.

Rīgā atklāts zvanu centrs senioriem!

Lai vecāka gadagājuma cilvēkiem mazinātu sociālās atstumtības risku un veicinātu aktīvāku dzīvesveidu, Rīgā no 8. februāra darbu uzsācis SENIORU ZVANU CENTRS, kurā darbojas paši seniori! Astoņus mēnešus, katru darba dienu no plkst. 10.00 līdz 14.00 darbosies trīs mobilie tālruņi ar numuriem 2022491325643438 un 29438355, pa kuriem brīvprātīgie seniori atbildēs uz citu senioru zvaniem, sniedzot informāciju gan par  brīvprātīgā darba, gan brīvā laika pavadīšanas iespējām un dažādām citām aktivitātēm, ko piedāvā Rīgas pašvaldība. Uz šiem telefona numuriem var arī zvanīt, lai vienkārši izrunātos par sev aktuālām tēmām un atrastu saprotošus domubiedrus. Lai tiem, kuri zvanīs uz šiem tālruņiem, nenāktos tērēt savus līdzekļus, pēc zvana saņemšanas viņiem tiek piedāvāta iespēja atzvanīt.

EU flag Latvian horizontal RGB Interreg Centra Baltic logo RDLD_LOGO_01 Busim aktivi_Project_Logo_LV

Seniori, kuri darbosies Zvanu centrā, būs apmācīti un informēti par Rīgas pašvaldībā notiekošajām aktivitātēm, kā arī atbalsta gūšanas veidiem. Pirmie dežuranti būs Rīgas senioru organizāciju pārstāvji, pie kurām projekta īstenotāji vērsās ar aicinājumu iesaistīties zvanu centra darbībā, bet turpmāk laipni gaidīts būs ikviens vecāka gadagājuma rīdzinieks.

Senioru zvanu centrs

Vairāk informācijas par projektu un tā aktualitātēm variet uzzināt mājas lapas sadaļā “Projekti”.

Projekta “Būsim aktvītvi!” kontaktpersonas Latvijā:

Rīgas domes Labklājības departamenta Veselības pārvaldes

Sabiedrības veselības veicināšanas un profilakses nodaļas galvenās speciālistes

Aija Vecenāne (67037114, aija.vecenane@riga.lv) un Ilona Segliņa (67037314, ilona.seglina@riga.lv).


Zvanu centra izveide ir viena no projekta “Būsim aktīvi!” aktivitātēm, ko kopš 2015. gada maija īsteno Rīgas domes Labklājības departaments kopā ar sadarbības partneriem – Baltijas reģiona veselīgo pilsētu asociāciju , Turku un Pērnavas pašvaldībām. Brīvprātīgo senioru Zvanu centra izveide ir ļoti inovatīva ideja, jo pārējās projekta dalībvalstīs – Somijā un Igaunijā – zvanu centra nebūs. Šo valstu pilsētās Pērnavā un Turku paredzēts veidot mājaslapas par brīvprātīgo darba iespējām.

2015. gada nogalē tirgus un sociālo pētījumu aģentūra “Latvijas Fakti” projekta „Būsim aktīvi! – Vecāka gadagājuma cilvēku sociālās izolētības mazināšana caur brīvprātīgo darbu Igaunijā, Latvijā un Somijā” ietvaros veica pētījumu “Seniori un brīvprātīgo aktivitātes”. Kopumā tika aptaujāti 300 vecāka gadagājuma Rīgas iedzīvotāji vecumā virs 60 gadiem. Aptauja liecina, ka pašlaik brīvprātīgajā darbā ir nodarbināti tikai 4,4 procenti Rīgas senioru, bet Somijas pilsētā Turku tādu ir trešā daļa no visiem vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tāpēc Rīgā ir svarīgi seniorus motivēt kļūt aktīvākiem. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem piezvanīt uz šādu tālruni būtu gatavi 18,1% aptaujāto Rīgas senioru; 14,6% senioru vēlētos, lai viņiem piezvana; 12,2% aptaujas dalībnieku būtu gatavi piedalīties kā brīvprātīgie šādā zvanu centrā, atbildot uz citu senioru zvaniem. Vairāk informācijas un pētījums – pieejams ŠEIT.