10.11.2015.

Notiks konference par jauno tehnoloģiju iespējām AAM jomā

2015.gada 14.novembrī, laikā no plkst. 10:00 līdz plkst. 12:00, notiks konference “Jaunās tehnoloģijas AAM* jomā”, ko organizē Ģimenes ekoloģijas institūts sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības Departamentu.

Konference notiks Klostera ielā 5/7, Svētās ģimenes mājā, un uz to aicināts ikviens interesents. Dalība konferencē – bez maksas. Konferencei aicinām pieteikties ŠEIT. 

Apmeklēt pasākumu tiek aicināti gan jauni cilvēki, kuri aizraujas ar jauno tehnoloģiju izmantošanu, gan jebkurš interesents, kurš vēlas iepazīties ar jaunākajiem piedāvājumiem un iespējām, lai ciklu vērošanu padarītu aizraujošu, pievilcīgu un tajā pašā laikā vienkāršu. Atbilstoši speciālisti, auglības atpazīšanas metožu skolotāji prezentēs gan cikla datorus, gan mobilās aplikācijas, gan tiešsaistes ciklu novērošanas un konsultēšanās iespējas.

AAM – Auglības atpazīšanas metodes, ko Pasaules veselības organizācijas Reproduktīvas veselības aizsardzības un zinātnisko pētījumu nodaļa 2008. gada ziņojumā „Ģimenes plānošana”atzinusi par efektīvām un kas nekaitē veselībai.

Ģimenes ekoloģijas institūts piebilst, ka Auglības atpazīšanas metodi (AAM) izmanto tajās ģimenēs, kas izvēlējušās dabīgas laulāto attiecības. Šis dzīvesveids palīdz apzināti, brīvi un prātīgi regulēt intervālus starp bērnu piedzimšanu. Metode balstās uz sievietes un vīrieša reproduktīvās sistēmas anatomijas un fizioloģijas zināšanām, kas ļauj precīzi noteikt pāra auglības un neauglības cikliskumu. Abu auglība ir kopējā vērtība, ko nemēģina mākslīgi ietekmēt.der arī pāriem, kam ir grūtības tikt pie bērniņa. Daudz laulāto pāru ar pazeminātu auglību, pēc AAM apgūšanas ieņem ilgi gaidīto bērniņu. Dažkārt nepieciešams noteikt vislabvēlīgākās bērna ieņemšanas dienas, bet citreiz vajadzīgas izmaiņas ēšanas paradumos vai dzīvesveidā.


Konference tiek organizēta RD Labklājības departamenta 2015.gada budžeta programmas „Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām” ietvaros līdzfinansētajā projektā „Auglības atpazīšanas simptotermālās metodes kursi un konferences par zinātniskajiem pētījumiem un jaunākajām tehnoloģijām auglības atpazīšanas metožu jomā”.

Šī projekta ietvaros tiek īstenoti divi apmācību kursi par auglības atpazīšanas metodēm divām grupām un 2 konferences.

Foto: www.fertilityfocus.co.nz

RDLD_LOGO_01

Gimenes_ekologijas_inst_kosais-230x230