26.09.2014.

Pasaules Sirds dienā uzzini par infarkta un insulta profilaksi!

29.septembrī, atzīmējot ikgadējo Pasaules Sirds dienu, Rīgā notiks dažādi sirdij tīkami pasākumi. Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta sirds un asinsvadu slimību simptomiem. Iedzīvotāji varēs saņemt gan informāciju par veselīgu dzīvesveidu, gan veikt praktiskas veselības pārbaudes, kā arī uzzināt kā rīkoties akūta miokarda infarkta un smadzeņu insulta gadījumā, kad ļoti svarīga ir nekavējoša rīcība, jo dzīvības glābšanai svarīga ir katra minūte.

Brīvības un Šarlotes ielas stūrī no plkst. 12.00 līdz 17.00:

  • informatīvā telts, kurā ikviens aicināts izmērīt asinsspiedienu, pulsu, kā arī saņemt praktiskus speciālistu padomus par veselīga dzīvesveida nozīmi, informatīvos materiālus par sirds asinsvadu slimību (SAS) profilaksi un nozīmīgākajiem simptomiem;
  • Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) automašīna, kurā varēs ielūkoties ikviens un uzzināt, kā rīkoties akūta miokarda infarkta vai smadzeņu insulta gadījumā, un cik svarīgi ir izsaukt NMP. Tāpat varēs saņemt arī izglītojošus materiālus.

Poliklīnikā „Šarlotes” (22.korpuss):

  • visas dienas garumā būs iespēja izmērīt holesterīna līmeni, asinsspiedienu, pulsu, aprēķināt ķermeņa masas indeksu (ĶMI), kā arī saņemt speciālistu padomus, un aprunāties par sirds veselības profilaksi ar „Sirds māsiņām”; saņemt informatīvos materiālus par SAS profilaksi un nozīmīgākajiem simptomiem;
  •  izglītojošās lekcijās un konsultācijās varēs uzzināt vairāk par to, kā sirdi uzturēt labā formā un kā pasargāt sevi no sirds un asinsvadu slimībām:

Plkst. 13.15-14.00 SAS SIMPTOMI, kardiologs, Vilnis Dzērve;

Plkst. 14.15-15.00 VESELĪGS UZTURS SIRDS VESELĪBAI, uztura speciāliste Katrīna Spuleniece – Aišpure;

Plkst. 15.15-16.00 SIRDS VESELĪBAS PROFILAKSE, kardiologs Silvija Hansone;

Plkst. 16.15-17.00 FIZISKO AKTIVITĀŠU NOZĪME SIRDS VESELĪBAS VEICINĀŠANĀ, fitnesa trenere Anda Radziņa.

SIA Rīgas veselības centra filiālē „Ziepniekkalns” (Valdeķu ielā 57) no plkst. 9.00 līdz 12.30 varēs veikt holesterīna mērījumus, kā arī saņemt vērtīgu informāciju un padomus sirds veselības veicināšanā.

Aicinām ikvienu iedzīvotāju apmeklēt Pasaules Sirds dienas pasākumus, jo tieši šie vienkāršie, bet nozīmīgie un katram pieejamie mērījumi ir būtisks savas sirds veselības rādītājs.

Augstāk minētās Pasaules Sirds dienas aktivitātes Rīgā organizē un piedalīties aicina Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar pacientu biedrību ParSirdi.lv, Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru un Latvijas Kardiologu biedrību.

Aktivitātes atbalsta SIA Silvanols, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju noteikt holesterīna līmeni asinīs.

Vairāk informācijas aicinām uzzināt, zvanot Vivitai Ķīkulei 67105174 (RD LD Veselības pārvaldes Sabiedrības veselības veicināšanas un profilakses nodaļas vadītāja).

Foto: www.wonderwoman.intoday.in