06.03.2024.

Programmas “Komandas pārdomas” ieviešana uzsākta RSAC “Gaiļezers”

2024.gada 6.martā tika uzsākta programmas “Komandas pārdomas” ieviešana Rīgas Sociālās aprūpes centrā “Gaiļezers”. Šobrīd programmu apgūst trīspadsmit Sociālā aprūpes centra sociālie darbinieki.

Programma “Komandas pārdomas” ir paredzēta, lai veicinātu aprūpes speciālistu psihoemocionālo veselību paaugstinātas slodzes un augsta stresa apstākļos. Pieejas pamatā ir ideja, ka veselības aprūpes speciālisti profesionāla speciālista klātbūtnē, zināmā vidē, kopā ar kolēģiem, kuri piedzīvojuši vienādus izaicinājumus, apmainās ar pieredzi un kļūst par padomdevējiem, kā pārvaldīt stresu un palīdzēt viens otram noturēties sarežģītās situācijās. Programmas autori ir speciālisti no Nīderlandes, kas programmu izstrādāja, lai uzlabotu medicīnas un aprūpes iestāžu darbinieku psihoemocionālo veselību un stresa noturību COVID-19 pandēmijas apstākļos. Programmas autori ir apmācījuši speciālistus, kas šobrīd veic programmas ieviešanu Rīgā.

Programma “Komandas pārdomas” Rīgas Sociālās aprūpes centrā “Gaiļezers” un citās iestādēs Rīgā tiek ieviesta projekta “Mentality” ietvaros. Projekta “Mentality” galvenais mērķis ir izplatīt daudzsološu praksi psihiskās veselības aprūpē, īpašu uzmanību pievēršot bērniem, veselības aprūpes un citiem aprūpes darbiniekiem, cilvēkiem ar jau esošām garīgās veselības problēmām un psihosociāliem traucējumiem, migrantiem un pakalpojumu sniedzējiem.