05.08.2015.

Rīgā sāks kursēt 14 jauni cilvēkiem ar invaliditāti pielāgoti minibusi

Tuvākajā laikā galvaspilsētas ielās sāks kursēt 14 jauni pilnsabiedrības “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) “Volkswagen Crafter” minibusi, kas ir īpaši pielāgoti cilvēkiem ar invaliditāti.

Pirmos septiņus minibusus piegādā uzņēmums “Moller Auto Krasta”. Uzņēmuma Komerctransporta pārdošanas nodaļas vadītājs Renārs Agarskis skaidro, ka jaunajos “Volkswagen” markas pasažieru minibusos ir 15 sēdvietas, sešas stāvvietas un speciāli aprīkota vieta invalīdu ratiņiem, kā arī traps, kas atvieglo iekļūšanu transportlīdzeklī.

Līdz ar jauno minibusu piegādi, sākot ar septembri, visos RMS maršrutos kursēs vismaz viens jaunais “Volkswagen Crafter” transportlīdzeklis, kas atvieglos pārvietošanos Rīgas pilsētā gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan māmiņām ar bērnu ratiem.

Transportlīdzekļu izmaksas RMS pašreiz nevēlas publiskot, norādot, ka tās varēs precizēt nākamnedēļ.

Zvanot uz RMS informatīvo tālruni 66 907 787, ir iespējams noskaidrot precīzu cilvēkiem ar invaliditāti piemēroto maršruta minibusu kustības grafiku nākamajā dienā.

RMS minibusos tiesības braukt bez maksas ir personām, kurām noteikta 1. vai 2.invaliditātes grupa, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un personām, kas pavada personu, kurai noteikta 1.invaliditātes grupa, vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti.

Informācijas avots: www.leta.lv

Foto: Ieva Lūka / LETA