22.10.2015.

Rīgas domes Labklājības departaments arī šogad vecāka gadagājuma iedzīvotājus aicināja apmeklēt jau par tradīciju kļuvušo pasākumu „Diena labām domām”

2015.gada 21.oktobrī jau 5.gadu pēc kārtas norisinājās izglītojošs un praktisks pasākums “Diena labām domām”, ko apmeklēja vecāka gadagājuma iedzīvotāji no Rīgas Sociālā dienesta Dienas centriem pieaugušām personām.

Šogad savus viesus uzņēma Latvijas Nacionālā bibliotēka, kuru lielākā daļa pasākuma apmeklētāju kopš tās jaunās ēkas – Gaismas pils – atvēršanas 2014.gada vasarā vēl ne reizi nebija apmeklējuši, tādēļ vēl jo lielāks gandarījums bija iespēja ielūkoties “Stikla kalna” iekšpusē.

Arī šogad pasākuma apmeklētāji piedalījās izglītojošās un praktiskās nodarbībās, lai pieredzējušu speciālistu vadībā apgūtu jaunas zināšanas un prasmes, kas lieti noderēs gan drēgnos rudens vakaros un vaļas brīžos, gan veselības stiprināšanai un savu radinieku vai draugu sveikšanai.Diena labam domam_3

Pasākumā savās zināšanās par enerģijas apmaiņu un elpošanas vingrinājumiem dalījās ārsts, cigun eksperts I.Kudrjacovs, pastkartīšu zīmēšanas nodarbību vadīja gleznotāja S.Undzēna., veselības tēju darbnīcu vadīja tēju zinātāja L.Lieplapa, savukārt deju nodarbību – deju pedagoģe L.Andersone.

Diena labam domam_2

Pasākuma izskaņā D.Zepa, Klīniskā gerontoloģijas centra vadītāja, pastāstīja, kā savā ikdienā ieviest pozitīvus mirkļus, smelties ierosmi un gūt motivāciju ikdienas dzīves kvalitātes uzlabošanā, bet ārste-kardioloģe S.Hansone – par sirds veselības veicināšanu un saglabāšanu, kā arī iespējamiem riska faktoriem un ieteikumiem to mazināšanā.

Šāda iespēja vecāka gadagājuma iedzīvotājiem – ar radošām un fiziskām aktivitātēm izpaust savas sajūtas un gūt jaunas zināšanas, ir ļoti nozīmīgs faktors jebkurā vecumā, īpaši ņemot vērā to, ka laba kognitīvo procesu funkcionēšana saistībā ar garīgās un fiziskās veselības aktīvu novecošanās procesu ir būtisks pamats cilvēka veselībai un labklājībai.

Šāda veida aktivitātes ir lielisks veids, kā sniegt iespēju turpināt aktīvu sabiedrisko dzīvi.


Rīgas pašvaldībā darbojas kopumā septiņi Rīgas Sociālā dienesta dienas centri, kuros arī ikdienā ikviens rīdzinieks var saņemt ne Diena labam domam_5vien sociālo darbinieku, psihologu un citu speciālistu konsultācijas un uzzināt par sociālās palīdzības veidiem galvaspilsētā, bet arī kopīgi darboties un piedalīties dažādās radošās aktivitātēs. 2014. gada pirmajā pusgadā dienas centru pakalpojumus saņēma 2598 rīdzinieki, kuriem bija iespēja darboties gan darboties atbalsta un pašpalīdzības grupās, rokdarbu, mākslas un citās radošajās darbnīcas, nūjot, vingrot, dziedāt, dejot, gleznot, noklausīties vieslektoru lekcijas, mācīties strādāt ar datoru, apgūt dažādas valodas, kopīgi svinēt svētkus, kā arī apmeklēt kultūras, sporta pasākumus un kopīgi doties ekskursijās. Tāpat sadarbībā ar Rīgas centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkām notiek daudz interesantu tikšanos ar rakstniekiem, dzejniekiem, māksliniekiem, sabiedrībā zināmiem un iemīļotiem cilvēkiem.


Diena labam domam_1

 

Diena labam domam_7Diena labam domam_6Diena labam domam_8