10.02.2015.

Seminārs, lai uzlabotu dzīves kvalitāti bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām

28. februārī no plkst. 10.00  līdz 12.00 ārsti, fizioterapeiti un citi interesenti acināti apmeklēt informatīvi izglītojošu semināru „Biofeedback un neurofeedback metodes pielietojums pacientiem ar neiroloģiskas dabas kustību traucējumiem”. 

Seminārs notiks NVO namā, Laimdotas ielā 42, 3. stāva zālē (reģistrācija no plkst. 09.30).Dalība seminārā ir bez maksas. Pieteikšanās –  pa  e-pastu:  info@kustibutraucejumi.lv vai tālruni: 29460606

Meklējot jaunas iespējas un domājot par papildus aktivitātēm, lai uzlabotu dzīves kvalitāti bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām, biedrība Latvijas Bērniem ar Kustību traucējumiem ir īstenojusi Latvijā vēl nebijušu projektu un iegādājusies aparatūru biofeedback un neurofeedback metodes pielietošanai bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem.

Biofeedback metode darbojas tā, ka ar speciālu elektrodu palīdzību tiek reģistrētas un ekrānā parādītas muskuļu kustības un pacients mācās vadīt savus muskuļus, jo smadzenes reģistrē informāciju un attiecīgi to izvērtē nākamajā mēģinājumā. Pateicoties  rūpīgai un tūlītējai atgriezeniskai saitei, iespējams ietekmēt specifiskās kustības, kuru vadīšana (darbība)  līdz šim tika uzskatīta par neiespējamu. Biofeedback metode ir efektīva fizioterapijas, ergoterapijas un citu pazīstamu terapijas formu papildinājums.

Ar šo metodi pacienti iemācās labāku patvaļīgi darbojošos muskuļu vadīšanu. Šādā veidā uzlabojas, piemēram, koordinācija, tiek samazināta spastika,  muskuļi tiek efektīvāk trenēti un līdz ar to nostiprināti, kā rezultātā uzlabojas muskuļu funkcija. Uzlabojot nevadāmo motoriku, izdodas sasniegt dažādu attīstības traucējumu uzlabošanos – sēdēšanu, piecelšanos, iešanu. Tas nozīmē lielus panākumus dzīves kvalitātes uzlabošanā. Šeit vēl jāpiemin nenoliedzamais pluss, ko dod motivācija, jo pacienti redz, ko viņi paši var sasniegt ar saviem spēkiem. Šāda sitēma pacientu rehabilitācijā līdz šim Latvijā nav pielietota, jo šādu ierīču nav, taču pasuales prakse pierāda, ka tā ir ļoti efektīva un būtiski uzlabo dzīves kvalitāti cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Par lektoru:

Semināru par biofeedback un neurofeedback metodes pielietojumu vadīs nīderlandiešu lektors Tims Kērens (Tim Keren), kas pārstāv „Mind Media BV”. T.Kērens akadēmiskās zināšanas ieguvis biometrijas studiju novirzienā, pētot ķermeņa funkciju mērīšanu no fizioloģiskā viedokļa, tehnisko nodrošinājumu, programmatūru utt. T.Kerens jau 6 gadus strādā ar klientiem, kas izmanto NeXus biofeedback un neurofeedback produktus visā pasaulē. Uzstāšanas laikā eksperts sniegs ieskatu par biofeedback un neurofeedback metodes plašo pielietojumu, ko sniedz iespēja vizualizēt nervu sistēmas ierosinātus procesus ķermeņa iekšienē.

Fizioterapeiti par piedalīšanos saņems sertifikātu un 2 tālākizglītības punktus (2TIP).  Seminārs notiks angļu valodā (tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā).

Metode tiks ieviesta projekta „Soli pa solim uz priekšu!”, Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/110/2/R/036/2015, ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu “NVO fonds” finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Papildus informācija: www.sif.lvwww.eeagrants.lv www.eeagrants.org

Informācijas avots: www.iksd.riga.lv

Foto: www.yogainmyschool.com